- Reklama -
Reklamaspot_img
9 C
Szamotuły
środa, 24 kwietnia, 2024
Reklama

WOŚP dla szamotulskiego szpitala!

Kolejny raz sprzęt medyczny kupiony przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy trafia do szamotulskiego szpitala. – informuje dyrektor placówki Remigiusz Pawelczak

Na Oddział Neonatologiczny dostarczono komputer do badań słuchu u noworodków. Na nowy sprzęt czeka teraz Oddział Dziecięcy. Najpierw dotrze tam 10 łóżek dziecięcych oraz 5 łóżek młodzieżowych. Później także kardiomonitor oraz holter EKG. Szacunkowa łączna wartość sprzętu to około 50 – 60 tys. zł.

- Reklama -

Kardiomonitor posłuży do monitorowania czynności serca pacjentów oddziału dziecięcego, których stan zdrowia wymaga ścisłego nadzoru. Holter EKG będzie natomiast prowadzić całodobowy zapis elektrokardiograficzny, w celu wychwycenia ewentualnych zaburzeń rytmu serca.

Pobyt w szpitalu jest dla każdego dziecka trudnym przeżyciem. Hospitalizacja to zazwyczaj ostateczność. Kierownik Oddziału Dziecięcego liczy, że dzięki darom Fundacji pobyt tutaj stanie się jeszcze bardziej bezpieczny i komfortowy. – Jesteśmy bardzo wdzięczni Jerzemu Owsiakowi i jego Fundacji oraz wszystkim tym, którzy w dobroci serca wspierali WOŚP finansowo i organizacyjnie przyczyniając się do poprawy opieki nad dziećmi na naszym oddziale – dziękuje kierownik Oddziału Dziecięcego SP ZOZ w Szamotułach, Danuta Koszałko. Dyrektor przyłącza się do tych podziękowań.

Fot. Szamotulski szpital również włącza się w akcję Jurka Owsiaka. Na zdjęciu ratownicy medyczni podczas styczniowego Finału WOŚP w Szamotułach – wiedzą i umiejętnościami dzielili się z mieszkańcami podczas pokazu ratownictwa.

Starostwo Powiatowe

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe