- Reklama -
3.7 C
Szamotuły
środa, 1 lutego, 2023

Wizyta w „Herkulesie”

W środę 15 marca Starosta Szamotulski Józef Kwaśniewicz wraz z Wiceburmistrzem Szamotuł Dariuszem Wachowiakiem udali się do firmy „Herkules” w Jastrowie. Celem wizyty było przedstawienie planów rozwoju przedsiębiorstwa na kolejne lata.

„Herkules”, jak wyjaśniał Prezes Marek Cygan, zamierza bowiem w najbliższym czasie zainwestować na terenie Gminy Szamotuły 20 mln euro. W planach jest m.in. rozbudowa zakładu, a co za tym idzie – utworzenie nowych miejsc pracy. Starosta oraz Wiceburmistrz zadeklarowali wsparcie we wszelkich działaniach podejmowanych przez przedsiębiorstwo.

- Reklama -

Wizyta stała się również okazją do zaprezentowania przez Starostę inwestycji drogowych, jakie Powiat Szamotulski zamierza zrealizować w najbliższym czasie. Mowa o tzw. małej obwodnicy Szamotuł, która odciążyła by komunikację w kierunku Pniew i Poznania.

Goście zostali oprowadzeni po zakładzie i zapoznani z aktualnym systemem pracy. Nowoczesne rozwiązania, jak sami przyznawali, wywarły na nich ogromne wrażenie,

Fabryka w Jastrowie działa na rynku polskim i europejskim. Zajmuje się tworzeniem sprężyn do mebli – produkuje formatki Bonnell, sprężynę falistą oraz formatki kieszeniowe.

Fi

Starostwo Powiatowe

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe