- Reklama -
-0.2 C
Szamotuły
sobota, 9 grudnia, 2023

W Szamotułach odbędzie się się I Wielkopolska Konferencja Sportowa

W Wielkopolsce mamy coraz lepszą infrastrukturę sportową. W wielu miejscach są już nowoczesne hale czy boiska, z których można korzystać przez cały rok. Ale same obiekty nie wystarczą. Potrzeba współpracy i działań na wielu płaszczyznach, żeby znaleźć skuteczny sposób na to, aby zachęcić dzieci i młodzież do aktywności fizycznej – mówi wojewoda wielkopolski Michał Zieliński, pomysłodawca I Wielkopolskiej Konferencji Sportowej.

Konferencja odbędzie się 12 października w Centrum Sportu Szamotuły w Hali Wacław i przeznaczona jest dla zarządów klubów sportowych z terenu wielkopolskich gmin, fundacji i stowarzyszeń, a także pracowników merytorycznych samorządów zajmujących się promocją i organizacją zajęć sportowych. Podczas trzech paneli z udziałem praktyków oraz wykładowców z uczelni wyższych uczestnicy dowiedzą się m.in. w jaki sposób pozyskiwać sponsorów a także jak przygotowywać atrakcyjne materiały promocyjne dotyczące zajęć i wydarzeń sportowych. Podczas spotkania przedstawione zostaną również plany rządu i województwa dotyczące rozwoju infrastruktury sportowej oraz możliwości pozyskania dofinansowania na jej rozbudowę.

Skuteczne i odpowiadające potrzebom mieszkańców organizowanie sportu to duże wyzwanie dla działaczy i samorządów. Wierzę, że konferencja będzie forum wymiany dobrych praktyk, dzięki którym sport stanie się jeszcze bardziej powszechny a utalentowani młodzi Wielkopolanie zyskają szansę na profesjonalne rozwijanie kariery sportowej – dodaje wojewoda Michał Zieliński.

- Reklama -

Konferencja ma także na celu wypracowanie drogi kształcenia dzieci i młodzieży trenujących poszczególne dyscypliny sportowe oraz wskazywanie największych talentów sportowych w gminach.

Organizatorem wydarzenia jest wojewoda wielkopolski Michał Zieliński oraz Międzyszkolny Klub Sportowy „Baszta” w Szamotułach. Konferencja odbędzie się pod patronatem honorowym Ministerstwa Sportu i Turystki, a także została objęta mecenatem PKN Orlen S.A. oraz Totalizatora Sportowego Sp. z o.o.

Zapisy oraz szczegóły dotyczące konferencji znajdują się na stronie – https://www.poznan.uw.gov.pl/wielkopolska-konferencja-sportowa.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe