- Reklama -
-2.2 C
Szamotuły
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Uroczysty odczyt Konstytucji RP

W przeddzień Święta Konstytucji obchodzonego 3 maja, w Zamku Górków w Szamotułach, odbył się uroczysty odczyt Konstytucji RP z 2 kwietnia 1997 roku. Dokładnie miesiąc temu – jak zaznaczał na początku spotkania Starosta Józef Kwaśniewicz – minęło 20 lat od jej uchwalenia.

Do wspólnego czytania najważniejszego aktu prawnego Rzeczypospolitej Polskiej Gospodarz Powiatu zaprosił uczniów szamotulskich Zespołów Szkół nr 1, 2 i 3 wraz z opiekunami. Młodzież i nauczyciele z biało – czerwonymi kotylionami przypiętymi do ubrań, z powagą i w skupieniu przez blisko 2 godziny czytali wybrane rozdziały Konstytucji. Starosta natomiast zainaugurował odczyt Preambułą i zakończył go fragmentem dotyczącym Rzecznika Praw Obywatelskich.

– Warto czytać Konstytucję, warto ją znać. To zbiór praw i obowiązków obywateli RP, w którym znajdują się odwołania do tak ważnych dla każdego człowieka wartości jak wolność, godność, prawa osobiste – mówił Starosta Józef Kwaśniewicz.

- Reklama -

W uroczystym odczycie uczestniczył również 9 – letni Jakub z mamą, który z radością przeczytał I rozdział Konstytucji zatytułowany „Rzeczpospolita”.

Organizatorami akcji byli: Starostwo Powiatowe w Szamotułach, Muzeum Zamek Górków w Szamotułach oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna w Szamotułach.

Starostwo Powiatowe

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe