- Reklama -
3.7 C
Szamotuły
środa, 1 lutego, 2023

Umowa o dofinansowanie transportu miejskiego podpisana

29 grudnia br. podpisano umowę o dofinansowanie transportu miejskiego. Wcześniej podawaliśmy informację o uzyskanym przez Miasto i Gminę Szamotuły bardzo istotnym, dużym dofinansowaniu tzw. węzłów przesiadkowych w Szamotułach, Baborówku i Pamiątkowie. Całkowity koszt inwestycji zaplanowano na kwotę 3.954.281,89 zł. Przyznane dofinasowanie wynosi 3.361.139,60 zł.

O wygląd dworców zadbać mają Polskie Koleje Państwowe, natomiast dofinansowanie całej reszty przedsięwzięć, które jest naszym gminnym zadaniem, ma wpłynąć na integrację różnych środków transportu, a więc budowę, rozbudowę i modernizację przystanków autobusowych, parkingów, dróg, ścieżek rowerowych, ciągów pieszo rowerowych w sąsiedztwie stacji kolejowych w Szamotułach, Baborówku i Pamiątkowie. Szczegóły znajdą Państwo we wcześniejszych informacjach. Wszystkie te zmiany oprócz walorów estetycznych i praktycznych mają zachęcać podróżnych do korzystania z transportu kolejowego i w rezultacie wpłynąć istotnie na zmniejszenie emisji CO2.

- Reklama -

Podpisanie umowy w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego jest ukoronowaniem pracy włodarza i pracowników Urzędu Miasta i Gminy Szamotuły.

UMiG Szamotuły

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe