- Reklama -
17 C
Szamotuły
wtorek, 26 września, 2023

Trzy osoby zatrzymane. Sprawa zaczęła się od kradzieży dwóch konsol z szamotulskiego sklepu

Szamotulscy policjanci zatrzymali troje mieszkańców Poznania. Sprawa rozpoczęła się od kradzieży konsol z jednego z szamotulskich sklepów.

Sprawa zaczęła swój bieg w marcu tego roku. Wówczas policjanci z Szamotuł otrzymali zgłoszenie o kradzieży dwóch konsoli do gier z jednego z szamotulskich sklepów. Wartość strat opiewała na ponad 6 tysięcy złotych.

Pracując nad sprawą, szamotulscy operacyjni po zebraniu i przeanalizowaniu zebranych materiałów, wytypowali podejrzanego o popełnienie przestępstwa. Był to 25-letni mieszkaniec Poznania. W ubiegłym tygodniu na terenie Poznania kryminalni odnaleźli i zatrzymali mężczyznę. Podczas zatrzymania policjanci znaleźli przy nim metamfetaminę.

- Reklama -

Wraz z podejrzanym o kradzież przebywała 26-letnia kobieta oraz 24-letni mężczyzna, którzy również zostali zatrzymani. Mężczyzna był poszukiwany celem odbycia kary więzienia. Kobieta natomiast miała przy sobie marihuanę. Ale nie był to koniec jej przewinień. W trakcie przeszukania jej miejsca zamieszkania, policjanci znaleźli blisko 90 gramów środka psychotropowego w postaci kryształu 3-CMC. Kobieta została więc zatrzymana i usłyszała 2 zarzuty za posiadanie środków odurzających oraz psychotropowych.

Sprawę kradzieży konsoli do gier szamotulscy kryminalni powiązali z innymi przestępstwami, które zaistniały na terenie sąsiednich powiatów. W efekcie pracy policjantów, 25-letni poznaniak usłyszał łącznie 10 zarzutów. Mężczyzna jest podejrzany o kradzież konsoli w Szamotułach, kradzież pieniędzy, portfela, dowodu osobistego, kart bankomatowych, kluczyka od autobusu w Obornikach, kradzież konsoli w Jasinie, posiadanie środków psychotropowych, o usiłowanie wyłudzenia kredytu przy użyciu skradzionego dowodu osobistego, a także o kradzieże i usiłowanie kradzieży pieniędzy z włamaniem na konto bankowe przy użyciu kart bankomatowych. Część skradzionych przedmiotów została odzyskana.

Postępowanie w tej sprawie jest w toku, a pracujący nad nim policjanci nie wykluczają kolejnych zarzutów.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe