- Reklama -
17 C
Szamotuły
wtorek, 26 września, 2023

Policyjny pościg ulicami gminy Kaźmierz. Kierowca nie miał uprawnień [WIDEO]

W minioną sobotę, 22 kwietnia, policjanci z gminy Kaźmierz prowadzili pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

22 kwietnia w godzinach południowych dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach otrzymał informację o tym, że w Kaźmierzu z parkingu przy ul. Topolowej wyjeżdża kierujący samochodem marki Fiat Doblo, który nie ma uprawnień do kierowania samochodem.

Na miejsce pojechały policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego. Gdy mundurowe chciały zatrzymać mężczyznę do kontroli, ten odjechał w kierunku ul. Jabłoniowej. Pomimo nadawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierujący fiatem kontynuował ucieczkę w kierunku Gorszewic. Po drodze skręcił w drogę do Komorowa i Sokolnik Wielkich. Ostatecznie okrężną drogą dotarł do Gorszewic, gdzie pozostawił pojazd. Policjantki (wspólnie z policjantami, którzy zostali wezwani do pomocy) sprawdziły okoliczny teren za mężczyzną. Gdy funkcjonariusze zauważyli podejrzanego, wylegitymowali go i sprawdzili w policyjnym systemie – informuje oficer ds. prasowych szamotulskiej policji asp. Sandra Chuda.

- Reklama -

Kierowcą okazał się 47-letni mieszkaniec Tarnowa Podgórnego. Mężczyzna miał wcześniej zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami przez starostę, a samochód którym jechał nie był dopuszczony do ruchu. Policjanci sprawdzili też stan trzeźwości 47-latka – nie znajdował się pod wpływem alkoholu. Pobrano mu krew do badań, aby zweryfikować, czy nie znajdował się pod wpływem narkotyków. Wyniki będą znane w terminie późniejszym.

47-latek został zatrzymany. Podczas przesłuchań usłyszał zarzuty za przestępstwo- niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz za wykroczenia m.in. za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień oraz kierowanie samochodem niedopuszczonym do ruchu – dodaje policjantka.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe