- Reklama -
4 C
Szamotuły
czwartek, 2 lutego, 2023

Tragiczny wypadek w Sędzinach

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło wczoraj w Sędzinach. W wyniku wypadku zmarł 60-letni mieszkaniec gminy Duszniki. Przypuszczalnie przyczyną wypadku mogło być nieprawidłowe wyprzedzanie. Sprawa jest wyjaśniana w ramach prokuratorskiego śledztwa.

Wczoraj, około godziny 17.00, policjanci szamotulskiej drogówki, którzy pełnili służbę w Sędzinach zauważyli, że kilkaset metrów od nich prawdopodobnie doszło do zdarzenia drogowego. Funkcjonariusze niezwłocznie pojechali na miejsce, gdzie okazało się, że samochód dostawczy marki Iveco zderzył się z motorowerzystą.

- Reklama -

Policjanci udzielili pomocy motorowerzyście i wezwali na miejsce pomoc medyczną. Zespół pogotowia ratunkowego transportował mężczyznę do szpitala, jednak 60-letniemu mieszkańcowi gminy Duszniki nie udało się pomóc. Mężczyzna zmarł.

Policjanci ustalili, iż samochodem marki Iveco kierował 29-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego. Mężczyzna był trzeźwy. Z uwagi na stan motorowerzysty na miejscu wypadku, nie było możliwości przeprowadzenia badania na zawartość alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu.

Funkcjonariusze wstępnie ustalili, iż przyczyną zdarzenia prawdopodobnie mogły być nieprawidłowości przy wyprzedzaniu kilku pojazdów.

Na miejscu zdarzenia, wspólnie z technikiem kryminalistyki z Szamotuł, policjanci drogówki wykonali oględziny i szkic miejsca zdarzenia. Policjanci pod nadzorem prokuratora zabezpieczali ślady oraz materiały dowodowe potrzebne do dalszego postępowania.

Szczegółowe okoliczności i przyczyny wypadku są ustalane w ramach prokuratorskiego śledztwa.

KPP mł. asp. Sandra Chuda

FOT. WRD KPP Szamotuły

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe