- Reklama -
23 C
Szamotuły
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Reklama

Tragiczny wypadek w gminie Rokietnica. Dwóch pracowników wpadło do szamba

Wczoraj doszło do tragicznego wypadku w oczyszczalni ścieków w Bytkowie.

Na terenie oczyszczalni ścieków brakowało dwóch pracowników, rozpoczęły się ich poszukiwania. Okazało się, że znaleźli się w szambie, które niestety było pełne. Mężczyźni zostali wyciągnięci, była prowadzona długa reanimacja, niestety przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon – mówił w rozmowie z Radiem Poznań Maciej Święcichowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Ofiarami było dwóch pracowników Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych – 33 i 68-latek.

- Reklama -

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu wszczęła śledztwo w sprawie wypadku przy pracy ze skutkiem śmiertelnym. Obecnie nic nie wskazuje na udział osób trzecich.

Michał Wieland, Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Bytkowie wydał w środę oświadczenie w tej sprawie:

Dzisiaj około godz. 13.30 na terenie oczyszczalni ścieków Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Bytkowie miał miejsce tragiczny wypadek z udziałem dwóch pracowników. Na miejsce natychmiast zostały wezwane odpowiednie służby. Analiza przyczyn wypadku jest w toku. Dochodzenie w sprawie jest prowadzone pod nadzorem prokuratury.

Do czasu zakończenia prac prowadzonych przez policję i prokuraturę oraz ustalenia przyczyn wypadku Zarząd spółki zmuszony jest wstrzymać się od udzielania komentarzy w sprawie.

Łączę się w bólu z rodzinami zmarłych pracowników.

Proszę wszystkich o uszanowanie tej wyjątkowej, tragicznej sytuacji. O ewentualnych nowych faktach Spółka będzie informować Państwa na bieżąco.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe