- Reklama -
22.7 C
Szamotuły
piątek, 12 lipca, 2024
Reklama

Szamotuły. Kto ma pierwszeństwo na parkingu przed marketami?

Nasz czytelnik zwrócił uwagę na kwestię pierwszeństwa przejazdu na parkingu przy ul. Zamkowej w Szamotułach.

Czy podstawy przepisów o ruchu drogowym się zmieniły? Nagminnie widać, jak kierowcy jadący (i to dość szybko) od strony Biedronki w stronę ul. Zamkowej uzurpują sobie bezpodstawnie pierwszeństwo przejazdu przed samochodami wyjeżdżającymi od strony Bricomarche. Natomiast duża ilość kierowców dziękuje mi za to, że ustępuje im pierwszeństwa, gdy wyjeżdżają od strony Bricomarche, a ja jadę właśnie od strony Biedronki – to jest naprawdę śmieszne – informuje pan Marcin.

Kto ma pierwszeństwo w strefie ruchu?

Znak D-52 znajdujący się przy wjeździe na parking informuje, że wjeżdżamy do strefy ruchu. W strefie tej obowiązują wszystkie przepisy zawarte w ustawie Prawo o ruchu drogowym. Należy pamiętać, że w strefie ruchu – jeśli nie ma innych znaków – obowiązuje zasada prawej ręki. Trzeba więc zwrócić uwagę, że na omawianym parkingu pierwszeństwo mają pojazdy wyjeżdżające z uliczek po naszej prawej stronie.

- Reklama -

Ważną kwestią jest też pierwszeństwo pieszych. W przeciwieństwie do strefy zamieszkania, na parkingu objętym strefą ruchu pieszy nie ma pierwszeństwa przed pojazdami.

Na takim terenie kierowcy muszą przestrzegać przepisów obowiązujących na drogach publicznych – policjanci mają prawo do nałożenia na kierowcę mandatu za wykroczenia popełnione w strefie ruchu.

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe