- Reklama -
0.8 C
Szamotuły
niedziela, 5 lutego, 2023

Gmina Ostroróg. Stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość

Nadmierna prędkość jest częstą przyczyną zdarzeń drogowych. Niestety, nie wszyscy kierowcy stosują się do ograniczeń – we wtorek jeden z kierujących za swoje zachowanie na drodze stracił uprawnienia na trzy miesiące.

Sezon wakacyjny często wiąże się z wyjazdami. Dlatego przypominamy wszystkim kierującym o zachowaniu szczególnej ostrożności na drogach. Pamiętajmy m.in. że nadmierna prędkość (a właściwie jej niedostosowanie do warunków na drodze), często przyczynia się do tych najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń – informuje asp. Sandra Chuda z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

Dlatego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzą regularne kontrole prędkości. Właśnie podczas takiej kontroli, prowadzonej 2 sierpnia w Szczepankowie, policjanci namierzyli kierującego samochodem marki Hyundai, który przekroczył dozwoloną na terenie zabudowanym prędkość o 54 km/h.

- Reklama -

Kierujący stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 1500 zł oraz 10 punktów karnych.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe