- Reklama -
0.2 C
Szamotuły
sobota, 10 grudnia, 2022

Szpital w Szamotułach odmraża większość oddziałów

Zgodnie z decyzją Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego z dnia 29 kwietnia 2021 roku wydaną na podstawie art. 11 ust. 1 i 4 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczeniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, od 10 maja 2021 część oddziałów w Szpitalu Powiatowym w Szamotułach ponownie zacznie funkcjonować.

W związku z malejącą liczbą zakażeń SARS-CoV-2 w Polsce oraz powiecie szamotulskim liczba łóżek covidowych od 10 maja zostanie ograniczona do 70, w tym 6 łóżek intensywnej terapii.

- Reklama -

Wznowione zostanie działanie oddziałów: Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, Chirurgicznego z Pododdziałem Ortopedycznym, Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Dziecięcego i Wewnętrznego.

Czasowo wstrzymane pozostaje działanie oddziałów: Ginekologiczno-Położniczego oraz Noworodkowego.

Przypominamy, że wszystkie Poradnie oraz Pracownie Specjalistyczne cały czas funkcjonują.

Miniony miesiąc był niewątpliwe najtrudniejszy w historii szamotulskiego szpitala. Chciałbym podziękować Pani Staroście Beacie Hanyżak za wsparcie zarówno podczas funkcjonowania SP ZOZ jako szpitala jednoimiennego oraz podczas odmrażania oddziałów szpitalnych. Dziękuję również całemu Personelowi szpitala – mimo przemęczenia po rocznej walce z epidemią wszyscy ciężko pracowali w trosce o życia Pacjentów. Jesteśmy świadomi, że to nie koniec walki z wirusem, jednakże widzimy światło w tunelu.  – podsumowuje Remigiusz Pawelczak, dyrektor SP ZOZ w Szamotułach.

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe