- Reklama -
12.5 C
Szamotuły
niedziela, 13 czerwca, 2021

Szpital Powiatowy w Szamotułach z kolejnym dofinansowaniem na koniec miesiąca

Polecamy

Jak już informowaliśmy w tym tygodniu, Szpital Powiatowy w Szamotułach otrzymał wysokie dofinansowanie na zakup nowego ambulansu. Jednak to nie jedyne środki przyznane szamotulskiej lecznicy w tym miesiącu.

W ramach Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, SP ZOZ w Szamotułach otrzyma środki w wysokości 345 873 zł na odbudowę rampy zbiornika tlenu oraz budynków służących obsłudze tlenownika przeznaczonych do leczenia pacjentów chorych na COVID-19.

Przekształcenie szamotulskiej lecznicy w szpital jednoimienny spowodowało potrzebę hospitalizacji większej liczby pacjentów zarażonych na COVID-19, w tym tych, którzy wymagają tlenoterapii. Infrastruktura tlenowa wymagała modernizacji w związku ze zwiększonym zapotrzebowaniem na tlen medyczny, który jest lekiem.

- Reklama -

W trosce o zdrowie Pacjentów szpital złożył wniosek do Ministerstwa Zdrowia o dofinansowanie tej inwestycji – został on rozpatrzony pozytywnie. Realizacja rozbudowy rampy tlenowej na terenie szpitala odbędzie się w II i III kwartale 2021 roku.

Serdecznie dziękuję Wojewodzie Wielkopolskiemu Michałowi Zielińskiemu za wsparcie szamotulskiej placówki podczas składania wniosku „Odbudowa rampy zbiornika tlenu oraz budynków służących obsłudze tlenownika w związku z COVID-19″. Dzięki tego typu przedsięwzięciom jesteśmy w stanie zagwarantować jak najwyższy poziom leczenia i bezpieczeństwa Pacjentów w naszym szpitalu. – mówi Remigiusz Pawelczak, dyrektor SP ZOZ w Szamotułach.

Obserwuj Nas:

11,150FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
347SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -