- Reklama -
-1.5 C
Szamotuły
wtorek, 28 marca, 2023

Szamotuły. Warsztaty Zespołu Szkół nr 3 już prawie gotowe [ZDJĘCIA]

Trwające od kilkunastu miesięcy prace związane z przebudową warsztatów zawodowych w Zespole Szkół nr 3 w Szamotułach dobiegają końca.

Przypomnijmy, że projekt zakładał przebudowę (wykonanie robót budowlanych i instalacyjnych) oraz wyposażenie części istniejącego budynku Zespołu Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach. Celem przebudowy i wyposażenia było stworzenie nowoczesnej infrastruktury edukacyjnej, zaproponowanie oferty edukacyjnej na najwyższym poziomie, a także zwiększenie dostępu do dobrej jakości edukacji szkolnej, szczególnie przez podnoszenie kompetencji i umiejętności niezbędnych do poruszania się po rynku pracy.

Według początkowych informacji, wartość projektu to ponad 6,3 mln złotych. Ponad 5 milionów stanowi wsparcie unijne z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (WRPO 2014+).

- Reklama -

Przebudowa na finiszu

Jak informuje Starostwo Powiatowe, inwestycje jest już na finiszu. W poniedziałek postępy w pracach sprawdzali Poseł na Sejm Jakub Rutnicki, Starosta Szamotulski Beata Hanyżak, Wicestarosta Rafał Zimny, Członek Zarządu Powiatu Szamotulskiego Maciej Trąbczyński oraz Radny Powiatu Michał Karwacki. Jesteśmy niezwykle dumni, że uczniowie będą mieć świetne, dużo lepsze warunki do nauki – informuje Powiat Szamotulski.

Zgodnie z założeniami, prace mają zakończyć się jesienią bieżącego roku.

Więcej na temat przebudowy:

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe