- Reklama -
5.2 C
Szamotuły
poniedziałek, 11 grudnia, 2023

Gm. Duszniki. Pożar w budynku mieszkalnym. Straty wyniosły 100 tys. złotych

W poniedziałek, 21 listopada o godzinie 10.17 strażacy zostali zaalarmowani o pożarze przy ul. Kasztanowej w Grzebienisku.

Przybyli na miejsce strażacy zastali pożar sadzy w przewodzie kominowym oraz wewnątrz ścian działowych budynku. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem strażaków i znajdowali się na zewnątrz.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wejściu do budynku w aparatach ODO w celu lokalizacji pożaru, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu, rozebraniu drewnianej konstrukcji ścian, oddymieniu i przewietrzeniu budynku mieszkalnego, sprawdzeniu pomieszczeń i przewodu kominowego kamerą termowizyjną w celu wykluczenia innych zarzewi ognia oraz sprawdzeniu pomieszczeń budynku detektorem wielogazowym pod kątem gazów niebezpiecznych – nie wykryto zagrożenia – informuje ogn. Łukasz Kawka z PSP Szamotuły.

- Reklama -

Straty wyniosły ok. 100 tys. złotych, natomiast uratowano mienie o wartości ok. 800 tys. złotych. Spaleniu uległy drewniane ściany nośne i działowe oraz strop.

W akcji gaśniczej brały udział trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, OSP Grzebienisko, OSP Duszniki oraz OSP Podrzewie.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe