- Reklama -
9 C
Szamotuły
sobota, 1 kwietnia, 2023

Pożar w Pniewach. W budynku znajdowała się jedna osoba

W sobotę, 19 listopada 2022 roku o godzinie 5.27 do dyżurnego stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o pożarze piwnicy w budynku mieszkalnym, z której wydobywa się dym. Ze zgłoszenia wynikało, że w budynku mogą znajdować się osoby.

Na miejsce zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, dwa zastępy OSP Pniewy, OSP Turowo oraz pogotowie gazowe i policję.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali silne zadymienie piwnicy w budynku mieszkalnym. Jedna osoba znajdowała się w budynku, natomiast pozostali mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem SP i znajdowali się na zewnątrz. Właścicielka poinformowała strażaków, że prąd został wyłączony. Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, zamknięciu zaworu gazowego, wejściu do budynku w aparatach ODO w celu lokalizacji pożaru, ewakuacji jednego mieszkańca na zewnątrz (nie został poszkodowany), podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na palące się wyposażenie piwnicy, oddymieniu i przewietrzeniu budynku mieszkalnego, sprawdzeniu pomieszczenia piwnicy kamerą termowizyjną w celu wykluczenia innych zarzewi ognia oraz sprawdzeniu pomieszczeń budynku detektorem wielogazowym pod kątem gazów niebezpiecznych – nie wykryto zagrożenia – informuje ogn. Łukasz Kawka z PSP Szamotuły.

- Reklama -

Straty oszacowano na ok. 15 tys. złotych, natomiast udało się uratować mienie o wartości ok. 400 tys. zł.

Obserwuj Nas:

16,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe