- Reklama -
26.4 C
Szamotuły
środa, 10 sierpnia, 2022

Szamotuły. W sierpniu rozpocznie się rewitalizacja Rynku

– Już w sierpniu „Ciepłownik Ekoinwestycje Sp . z o.o. Sp.k.” z Plewisk rozpocznie prace przy rewitalizacji płyty Rynku – informuje Urząd Miasta i Gminy Szamotuły.

Zadanie o wartości 8 997 450,00 złotych jest realizowane systemem „zaprojektuj-wybuduj” i obejmuje m.in.: budowę płyty Rynku (z płyt i kostek granitowych) i jezdni, przebudowę instalacji sanitarnej, kanalizacyjnej, wodociągowej, energetycznej, budowę oświetlenia, monitoringu, drogi rowerowej, chodników i parkingów.

- Reklama -

Na Rynku pojawią się też elementy małej architektury i strefy z roślinnością. To najważniejsza cześć wartego ponad 14,5 miliona złotych projektu rewitalizacji centrum miasta. Aż 85% wartości projektu Gmina Szamotuły otrzymała z Unii Europejskiej.

Przypomnijmy, że kilka dni temu opublikowano wizualizację Rynku po przebudowie, z którymi można zapoznać się w artykule: Wiadomo, jak będzie wyglądał szamotulski Rynek po rewitalizacji

Zadanie ma zostać zrealizowane do końca października przyszłego roku. Na razie nie wiadomo, na jakie utrudnienia muszą przygotować się kierowcy.

Obserwuj Nas:

14,400FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe