- Reklama -
16.3 C
Szamotuły
środa, 24 lipca, 2024
Reklama

Szamotuły. W mieście uruchomiono nowoczesny monitoring. Nad bezpieczeństwem czuwa 30 kamer

Strażnicy miejscy z Szamotuł mają już do dyspozycji nowoczesny system monitoringu.

Nad bezpieczeństwem szamotulan czuwa obecnie 30 kamer, które rejestrują obraz 24 godziny na dobę. Są to kamery stacjonarne, szybkoobrotowe, czteroobiektywowe. Centrum dowodzenia znajduje się w siedzibie Straży Miejskiej, w kamienicy po byłym PKO. Strażnicy mają do dyspozycji monitor, na którym znajduje się podgląd 45 źródeł wideo. Obraz z kamer zapisywany jest na specjalnym urządzeniu i przechowywany przez minimum 30 dni.

System monitoruje szamotulski Rynek i miasteczko rowerowe, parking i wejście do Parku Sobieskiego. Dodatkowo do systemu podłączono mobilne kamery użytkowane dotychczas przez strażników. Te mogą rejestrować obraz z dowolnego punktu na terenie miasta i gminy Szamotuły. Oprogramowanie dysponuje tzw. sztuczną inteligencją, która jest w stanie wykrywać twarze, pojazdy, numery rejestracyjne. Zaalarmuje operatora i zarejestruje obraz, gdy np. pojazd zaparkuje w niedozwolonym miejscu. Zareaguje także na huki, krzyki, wystrzały – informuje Urząd Miasta i Gminy.

- Reklama -

Obecnie strażnicy miejscy zapoznają się z funkcjonalnością nowego systemu. Komendant Straży Miejskiej w Szamotułach Maciej Grążka już zapowiedział, że monitoring oraz stanowisko operatora będą w przyszłości rozbudowywane.

Instalacja nowoczesnego monitoringu i nowa siedziba Straży Miejskiej w wyremontowanej kamienicy po PKO stanowią składowe procesu rewitalizacji szamotulskiego Rynku, za który w 85% płaci Unia Europejska.

2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe