- Reklama -
3 C
Szamotuły
wtorek, 29 listopada, 2022

Szamotuły. Kolejna dotacja dla szpitala. 2 miliony złotych na bezpieczeństwo pacjentów i personelu

Następna bardzo dobra wiadomość. Szpital Powiatowy w Szamotułach przeznaczy blisko 2 miliony złotych na poprawę swojej dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Dzieje się tak, dzięki kolejnemu dofinansowaniu pozyskanemu z Ministerstwa Zdrowia.

Część środków szpital zamierza wykorzystać na nowy sprzęt i wyposażenie. Zakupione zostaną m.in. wózki do przewożenia Pacjentów, multifunkcyjne podnośniki, krzesła kąpielowo-toaletowe oraz sterowane elektrycznie łóżka. Placówka zostanie również wyposażona w nowe aparaty EKG i USG oraz pulsoksymetry.

Budynek szpitala zostanie przystosowany do potrzeb osób niedowidzących i niesłyszących.

- Reklama -

Na korytarzach umieścimy tabliczki informacyjne z oznaczeniami kierunkowymi w alfabecie Braille’a. Zakupione zostaną również pętle indukcyjne, które ułatwią komunikację z osobami niedosłyszącymi – informuje dyrektor szpitala Remigiusz Pawelczak.

Zaplanowane inwestycje znacznie ułatwią osobom z niepełnosprawnościami przemieszczanie się w budynku szpitala. Na terenie placówki m.in. wykonana zostanie posadzka z materiałów antypoślizgowych oraz wymienione zostaną poręcze na klatkach schodowych.

Przystosowany zostanie także teren wokół budynku. W ramach projektu wyznaczone zostanie 10 miejsc postojowych dla osób z niepełnosprawnościami.

Planowane inwestycje zwiększą dostęp do opieki medycznej osobom z niepełnosprawnościami oraz podwyższą poziom świadczeń realizowanych w szpitalu, również dla osób w pełni sprawnych. To kolejny dowód na to, że nasza współpraca z Panią Poseł Martą Kubiak i Panią Starostą Beatą Hanyżak niesie efekty dla mieszkańców powiatu  – dodaje dyrektor Remigiusz Pawelczak.

Zgodnie z umową prace zostaną zakończone w sierpniu 2023 roku. Środki pozyskano w ramach Programu Dostępność Plus dla Zdrowia.

Dyrektor SPZOZ i Zastępca Dyrektora ds. Technicznych przedstawiają pani staroście szczegóły dotyczące planowanej inwestycji.
ŹródłoSP ZOZ
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe