- Reklama -
9 C
Szamotuły
sobota, 1 kwietnia, 2023

Szamotuły. Strażacy ochotnicy ukończyli szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego [ZDJĘCIA]

W minioną niedzielę, 29 stycznia, w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odbył się egzamin kończący „Szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych”.

Egzamin pomyślnie ukończyli wszyscy strażacy OSP, tym samym uzyskując uprawnienia do udziału w działaniach ratowniczych. W szkoleniu wzięli udział druhowie, którzy ukończyli szkolenie podstawowe strażaka OSP przed 2015 rokiem i nie posiadali szkolenia z zakresu ratownictwa technicznego, niezbędnego by później przystąpić do szkolenia Dowódców OSP.

- Reklama -

Program szkolenia składał się z części teoretycznej oraz z części praktycznej prowadzonej przez wyznaczonych funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Szamotułach. Uczestnicy w trakcie szkolenia zdobyli wiedzę dotyczącą wypadków drogowych, budowy pojazdów, organizacji akcji na drogach, zastosowaniu narzędzi hydraulicznych podczas zdarzenia, uwalniania osób poszkodowanych z pojazdów oraz sposobach postępowania z substancją niebezpieczną – informuje ogn. Łukasz Kawka z PSP Szamotuły.

Podczas zajęć strażacy zdobyli niezbędną wiedzę i umiejętności potrzebne do prowadzenia skutecznych działań ratowniczych podczas zdarzeń, gdzie zagrożone jest życie, zdrowie i mienie.

Obserwuj Nas:

16,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe