- Reklama -
0.1 C
Szamotuły
poniedziałek, 26 lutego, 2024

Dzień Patrona w szamotulskim „Rolniku”

Dzień Patrona W Zespole Szkół nr 2 w Szamotułach to uroczystość, która wpisała się na stałe do kalendarza szkolnych akademii popularnego „Rolnika”. Stanisław Staszic jest od wielu pokoleń autorytetem dla uczniów.  Co roku uczniowie i nauczyciele przywołują sylwetkę i ideały swojego patrona. Odwaga w myśleniu i działaniu, troska o dobro drugiego człowieka, wiara w postęp i potrzebę nauki – to ideały ważne dla młodych ludzi wczoraj i dziś.

27 stycznia, w przededniu ferii zimowych, społeczność Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach spotkała się by uhonorować dyplomami osiągnięcia uczniów w pierwszym semestrze oraz przedstawić życiorys Stanisława Staszica, nowym uczniom z klas pierwszych.

- Reklama -

Stanisław Staszic twierdził, że ” Talent jest jak kawałek metalu: szlachetnego ale surowego metalu: dopiero pilna praca go obrobi i wartość wielką mu nada”.

Uczniowie szkoły podtrzymują szkolne tradycje i realizują swoje pasje. W tym dniu wszyscy mogli podziwiać występy artystyczne z zakresu muzyki, rysunku, recytacji, pokazu florystyki, gwary szamotulskiej, akrobacji na rowerze, sztuki kulinarnej czy sukcesów w sporcie:  atletyka i jazda konno.

Przed uroczystym apelem można było podziwiać plastyczne prace uczniów na wystawie w holu głównym szkoły.

Wszystkim nagrodzonym, za bardzo dobre wyniki w nauce i 100% frekwencję na zajęciach oraz uczestnikom pokazu talentów życzymy wielu sukcesów i wytrwałości w dążeniu do swoich, wymarzonych celów a wszystkim pozostałym uczniom, by mogli wzorować się z postawy i życia naszego patrona. 

ŹródłoMat. ZS nr 2

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe