- Reklama -
2.8 C
Szamotuły
niedziela, 25 lutego, 2024

Szamotuły Samsung Półmaraton najwcześniej w 2022 roku

Po raz kolejny, ze względu na koronawirusowe obostrzenia, przełożono największą imprezę biegową w naszym powiecie.

Decyzją organizatorów oraz głównego sponsora – firmy SAMSUNG, X Szamotuły Samsung Półmaraton został przeniesiony na 9 października 2022 roku.

-Decyzja, którą podjęliśmy jest trudna, ale uwarunkowana brakiem możliwości zorganizowania imprezy na najwyższym poziomie w trakcie trwania pandemii. Jej przebieg oraz wprowadzane obostrzenia nie pozwalają w żaden sposób zaplanować żadnych realnych ruchów organizacyjnych i zapewnić Was o pewności przeprowadzenia półmaratonu – poinformował organizator biegu.

- Reklama -

Nie zdecydowano się również na zorganizowanie biegu online. – Mając na uwadze jubileuszową edycję naszego biegu, chcielibyśmy przeżywać ją z Wami na żywo w fantastycznej atmosferze, której nie zapewni nam bieg online – czytamy na facebookowym profilu Szamotuły Półmaratonu.

Wcześniej Szamotulskie Stowarzyszenie Sportowe wydało komunikat, z którego wynika, że prawdopodobnie nie odbędzie się również Szamotulska Nocna Piątka im. Bohdana Zielińskiego. Z informacji wynika też, że stowarzyszanie ma poważne kłopoty: „Dziś nie stać nas na to, by próbować organizować nawet bieg „zdalny”. Jako Stowarzyszenie nie mieliśmy praktycznie możliwości otrzymania pomocy od rządu. Znając sytuacje wielu naszych sportowych przyjaciół i solidaryzując się z nimi, nie wyciągnęliśmy też dłoni po dotacje publiczne. Dziś będąc praktycznie u schyłku naszych marzeń, planów i ambicji związanych z Szamotulską Nocną Piątką i działalnością Stowarzyszenia po cichu liczymy jeszcze, że jakimś cudem przetrwamy ten okres i spotkamy się na starcie kolejnych szamotulskich biegów” – informował w lutym dyrektor stowarzyszenia Bartosz Węglewski.

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe