- Reklama -
23.5 C
Szamotuły
sobota, 25 maja, 2024
Reklama

Szamotuły. Od jutra działalność wznawia Oddział Dziecięcy

Decyzją wojewody wielkopolskiego od 4 marca zmniejszona zostanie liczba łóżek covidowych w Szpitalu Powiatowym w Szamotułach.

Obecnie placówka musi zapewnić 48 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, w tym 4 łóżka
intensywnej terapii, z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej.

Od 4 marca, decyzją wojewody, w szpitalu będą tylko 22 łóżka covidowe, w tym 2 łóżka intensywnej terapii. Podobnie jak obecnie, placówka będzie musiała zapewnić również dwa łóżka obserwacyjne dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2. Zwolnienie łóżek pozwoli na „odmrożenie” kolejnego oddziału. Decyzją Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego od piątku (4 marca) Szpital Powiatowy w Szamotułach przywraca działalność Oddziału Dziecięcego – poinformował nas SP ZOZ.

- Reklama -

Przypominamy, że w połowie lutego uruchomiono odziały: Wewnętrzny, Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Szpitalny Oddział Ratunkowy. 21 lutego do normalnej działalności wróciły: Oddział Chirurgiczny i Blok Operacyjny. W normalnym trybie działają również wszystkie poradnie, pracownie oraz Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna, Poradnia Lekarza Rodzinnego i Pogotowie Ratunkowe.

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie szamotulskim

Na godz. 7:00 dnia 3 marca 2022 r. na Obszarze covidowym szamotulskiego szpitala przebywało 13 pacjentów.

W powiecie szamotulskim ostatniej doby potwierdzono 67 zakażeń koronawirusem, z czego 5 to zakażenia ponowne. Nie było przypadków śmiertelnych. Kwarantanną w całym powiecie jest obecnie objętych 390 osób.

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe