- Reklama -
23 C
Szamotuły
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Reklama

Grupa Amica z systemowym wsparciem na rzecz Ukrainy

Odpowiadając na potrzebę solidarności i pomocy, Grupa Amica podjęła działania, które mają na celu systemowe wsparcie ukraińskich pracowników i ich rodzin przyjeżdżających do Polski. Firma organizuje zakwaterowanie, wsparcie adaptacyjnie oraz prowadzi zbiórki materialne i finansowe z przeznaczeniem na dalszą pomoc. Do organizacji pomocowych trafia też sprzęt polskiego producenta AGD.

Kluczowym punktem organizowanej działalności pomocowej jest wsparcie ukraińskich pracowników i ich rodzin oraz zapewnienie im bezpieczeństwa. Chodzi o osoby, które pracują zarówno we wronieckiej fabryce, jak i w kijowskiej spółce Hansa Ukraina, należącej do Grupy Amica. Najpilniejszą potrzebą jest dziś przygotowanie miejsc pobytu dla rodzin, które zostały zmuszone do wyjazdu z Ukrainy przed wojną.

- Reklama -

– Wszystkim naszym ukraińskim przyjaciołom i ich rodzinom chcemy zapewnić godne warunki bytowe, ale też wesprzeć ich w przystosowaniu się do nowej rzeczywistości. Nie wiemy, jak długo potrwa wojna za wschodnią granicą, dlatego organizujemy dla nich wsparcie w dłuższej perspektywie, dotyczące spraw urzędowych, prawnych, ale też konsultacje psychologiczne w języku ukraińskim, a jeśli będzie taka potrzeba, to także kursy języka polskiego – wyjaśnia rzecznik prasowy Grupy, Maciej Krzysztoszek.

Firma pozostaje w kontakcie z organizacjami zajmującymi się pomocą uchodźcom na granicy i bezpośrednio w Ukrainie, w celu uzyskiwania pełnych i aktualnych informacji na temat bieżącego zapotrzebowania. Aktualnie pracownicy prowadzą zbiórkę takich rzeczy jak długoterminowa żywność dla dzieci (słoiczki, kaszki), pieluchy oraz środki higieniczne. Przedmioty gromadzone są w dwóch lokalizacjach: na Stadionie Miejskim w Poznaniu przy ul. Bułgarskiej 17 oraz na terenie fabryki we Wronkach.

Z kolei zbiórkę finansową zorganizowała Fundacja Amicis, która zbiera fundusze we wszystkich spółkach polskich i zagranicznych Grupy Amica. Z zebranych środków zakupione zostaną opatrunki i leki oraz najpotrzebniejsze przedmioty. Pieniądze może bezpośrednio wpłacić każdy:

  • na konto Fundacji: 65 1240 3754 1111 0010 0700 2235
  • za pomocą BLIK na numer +48 883 332 830

z dopiskiem: Ukraina.

Grupa Amica przekazuje też swój sprzęt do organizacji, które w regionie organizują punkty pobytu dla uchodźców.

ŹródłoGrupa Amica

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe