- Reklama -
-4.6 C
Szamotuły
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Szamotuły. Działalność pływalni zostanie zawieszona? „To są ruchy, których nie chcielibyśmy wykonywać” [WIDEO]

Na wczorajszej sesji Rady Miasta i Gminy Szamotuły przedstawiciel Zakładu Gospodarki Komunalnej poinformował o trudnej sytuacji szamotulskiej pływalni. Okazuje się, że działalność obiektu może zostać w przyszłym roku zawieszona.

Temat wywołał na wczorajszej sesji radny Bartosz Węglewski, który dopytywał, czy krążące po mieście plotki o możliwym zamknięciu pływalni są prawdziwe. Czy faktycznie planowane jest zamknięcie szamotulskiej pływalni, a jeżeli tak, to od kiedy? – dopytywał Węglewski. Radny zaznaczył, że wygaszenie pływalni byłoby najgorszym z możliwych rozwiązań – korzysta z niej około 2900 osób tygodniowo, z czego około 1000 osób to klienci indywidualni.

Na pytanie radnego odpowiedział zastępca dyrektora ZGK Michał Dziedzic. My absolutnie nie chcielibyśmy zamykać obiektu sportowego, jakim jest pływalnia. Jeżeli będziemy do tego zmuszeni, a dużo wskazuje na to, że takie działanie będzie musiało być wykonane, to nie zrobimy tego z przyjemnością i nie zrobimy tego dlatego, że mamy taki kaprys – mówił Dziedzic. Dyrektor podkreślił, że do całkowitego zamknięcia obiektu nie dojdzie, ponieważ degradacji uległyby urządzenia pracujące w obiekcie. Nie mam mowy, żeby wyłączyć pływalnię całkowicie, bo to byłoby po prostu dla niej szkodliwe. Można by ją praktycznie budować na nowo – mówił. Nie oznacza to jednak, że w takim wypadku z pływalni mogliby korzystać mieszkańcy – chodzi wyłącznie o podtrzymanie pracy ważnych urządzeń. Dziedzic podkreślił, że sytuacja jest związana z drastyczną podwyżką cen gazu. Grupa zakupowa, w której znajduje się ZGK otrzymała ofertę zakupu gazu na przyszły rok, w której cena kilowatogodziny jest piętnastokrotnie wyższa niż obecnie.

- Reklama -

Michał Dziedzic odniósł się także do informacji o możliwych zwolnieniach pracowników: z 17 pracowników zatrudnionych obecnie na pływalni, 12 zagospodarujemy jako Zakład Gospodarki Komunalnej, po prostu znajdą się w innych oddziałach. (…) 4 osoby zostałyby na pływalni, bo ten obiekt musi pracować całą dobę. Jedna osoba przechodzi na emeryturę, a dla pozostałych 4 osób spółka szuka obecnie zatrudnienia. Prowadzone są na ten temat rozmowy m.in. z Centrum Sportu.

Warto podkreślić, że sprawa zawieszenia działalności pływalni nie jest przesądzona. Możliwe jest wsparcie zarówno ze strony rządu – zwłaszcza, że podobne wiadomości o planach zamknięcia tego typu obiektów napływają z całego kraju – jak i szamotulskiego samorządu. W piątek o godzinie 9.00 odbędzie się Komisja Zdrowia, Pomocy Społecznej i Sportu, którą zwołano w trybie pilnym w związku z zaistniałą sytuacją.

Poniżej dyskusja w tej sprawie:

  1. A, może nasi bezradni zajmą się celowością budowy kortów przy CS. Dla kogo, dla radnych i ich dzieci, a może ktoś ma w tym jakiś interes.

  2. Szamotuły tradycyjnie już zamykają jedno a rozpoczynają kolejny dziwny i szemrany projekt. Celowo aby pewnie po kadencji mieć ciepła posadkę.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe