- Reklama -
16.3 C
Szamotuły
środa, 24 lipca, 2024
Reklama

Szamotuły. Komunikat Kurii w sprawie zadłużenia bazyliki mniejszej

Kuria Metropolitalna odniosła się do pojawiających się w przestrzeni publicznej informacji o zadłużeniu największej parafii w Szamotułach.

Informacje o zadłużeniu parafii kolegiackiej w Szamotułach pojawiły się już w sierpniu br., tuż po zmianie proboszcza. Według nieoficjalnych informacji, zadłużenie może sięgać 1 mln złotych, jednak oficjalnej informacji na ten temat nie podano.

W kontekście pojawiających się w mediach społecznościowych informacji nt. sprawozdania finansowego dokonanego przez ks. proboszcza Tomasza Rena po objęciu parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia i św. Stanisława Biskupa w Szamotułach informujemy, iż działania poprzedniego proboszcza były i dalej będą analizowane przez Wydział Ekonomiczno-Gospodarczy Kurii Metropolitalnej w Poznaniu – informuje Kuria.

- Reklama -

Przypomnijmy, że Tomasz Ren został mianowany proboszczem szamotulskiej bazyliki 1 sierpnia br. Były proboszcz, Mariusz Marciniak jest obecnie proboszczem parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Drawsku.

Liczymy na współpracę szamotulskich parafian – zwłaszcza członków Rady Ekonomicznej – z nowym proboszczem, w celu uzdrowienia napiętej sytuacji, związanej z zarządzeniem tamtejszym mieniem kościelnym – dodaje Kuria Metropolitalna.

Więcej szczegółów postaramy się podać po zakończeniu analizy Wydziału Ekonomiczno-Gospodarczego Kurii Metropolitalnej w Poznaniu.

3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe