- Reklama -
15.7 C
Szamotuły
środa, 27 września, 2023

Szamotuły. Komunikat Kurii w sprawie zadłużenia bazyliki mniejszej

Kuria Metropolitalna odniosła się do pojawiających się w przestrzeni publicznej informacji o zadłużeniu największej parafii w Szamotułach.

Informacje o zadłużeniu parafii kolegiackiej w Szamotułach pojawiły się już w sierpniu br., tuż po zmianie proboszcza. Według nieoficjalnych informacji, zadłużenie może sięgać 1 mln złotych, jednak oficjalnej informacji na ten temat nie podano.

W kontekście pojawiających się w mediach społecznościowych informacji nt. sprawozdania finansowego dokonanego przez ks. proboszcza Tomasza Rena po objęciu parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia i św. Stanisława Biskupa w Szamotułach informujemy, iż działania poprzedniego proboszcza były i dalej będą analizowane przez Wydział Ekonomiczno-Gospodarczy Kurii Metropolitalnej w Poznaniu – informuje Kuria.

- Reklama -

Przypomnijmy, że Tomasz Ren został mianowany proboszczem szamotulskiej bazyliki 1 sierpnia br. Były proboszcz, Mariusz Marciniak jest obecnie proboszczem parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Drawsku.

Liczymy na współpracę szamotulskich parafian – zwłaszcza członków Rady Ekonomicznej – z nowym proboszczem, w celu uzdrowienia napiętej sytuacji, związanej z zarządzeniem tamtejszym mieniem kościelnym – dodaje Kuria Metropolitalna.

Więcej szczegółów postaramy się podać po zakończeniu analizy Wydziału Ekonomiczno-Gospodarczego Kurii Metropolitalnej w Poznaniu.

  1. Liczymy na pomoc parafian..śmieszne…przecież wszyscy wiedzieli co robi proboszcz Marciniak: 3 dzieci, motocykle, kawki z byłym starosta PawlemK., i tak można wyliczać.

  2. Nie pytajcie parafian bo i tak nikt nic nie powie bo ludzie ślepo mu wierzyli a i to szamotuloki. Niech kuria sprawdzi 3 dzieci proboszcza , budowę domu w ostatnich latach, dziwne szemrane kawki z byłym starosta Pawłem K. i innymi .

  3. A gdzie jest rada ekonomiczna czy parafialna!!! Ktoś podpisywał i uzgadniał z proboszczem remonty i finanse? Za tych ludzi też powinno się wziąć prawo, chyba że wszyscy się razem dzieli to po katolicku się rozeszło?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe