- Reklama -
4.4 C
Szamotuły
czwartek, 2 lutego, 2023

Szamotuły. Deptak doktora Ryszarda Surmy w końcu odpowiednio oznaczony

28 października 2020 roku szamotulscy radni nadali deptakowi biegnącemu od ul. Poznańskiej do Parku Zamkowego imię doktora Ryszarda Surmy.

Wniosek o uhonorowanie znanego w mieście pediatry złożył we wrześniu 2020 roku w imieniu mieszkańców radny Damian Dubiel. Doktora Surmy przypominać nie trzeba, jest bez wątpienia osobą wielce zasłużoną dla naszego miasta, a w szczególności dla naszych dzieci. Niezwykle skromny, zawsze służył pomocą. Nie odmawiał jej nawet, kiedy przyszedł czas zasłużonego odpoczynku. Nigdy nie oczekiwał pochwał i gratyfikacji. Jego wielkie serce biło właśnie dla dzieci. Zawsze powtarzał że pediatria jest po prostu jego powołaniem a pomoc małemu człowiekowi to obowiązek – pisał wówczas radny Dubiel.

Niestety, od dnia przyjęcia projektu uchwały, przez cały 2021 rok nic w tym miejscu się nie działo. Dopiero 4 stycznia br. w Parku Zamkowym zamontowano odpowiednią tablicę.

- Reklama -

Przypomnijmy, że w 2020 roku na skwerze obok deptaku pojawiły się nowe nasadzenia w ramach ogólnopolskiej akcji „Jedno dziecko, jedno drzewo”. Rodzice i opiekunowie dzieci urodzonych w 2020 roku w Szamotułach zostali zaproszeni do wspólnego posadzenia drzewek, które zostały nazwane imionami ich pociech.

Doktor Ryszard Surma zmarł 7 kwietnia 2018 roku w wieku 73 lat.

fot. Bolesław Witczak
fot. Bolesław Witczak

  1. Temu, który zaprojektował tą tablicę winno się nadać miano estetykanta roku 2022. Kolor, rodzaj czcinki, proporcje i wielkość tablicy pięknie wpisują się w szamotulskie wszędobylskie i niespojne dziadostwo przestrzenno-architektoniczne. Szczyt bezguscia i wyczucia smaku, które władze tego miasta od dziesięcioleci w przestrzeni miejskiej pielęgnują.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe