- Reklama -
-4.5 C
Szamotuły
niedziela, 5 lutego, 2023

Szamotuły. 22-latek trafił do aresztu. Jest podejrzany o sprzedaż narkotyków 15-latkowi

22-letni szamotulanin zatrzymany przez szamotulskich kryminalnych trafił do aresztu. Mężczyzna jest podejrzany o handel narkotykami oraz sprzedaż nielegalnych substancji 15-latkowi. Aresztowanemu grozi wiele lat więzienia. W sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo.

Kryminalni z Szamotuł od pewnego czasu rozpracowują sprawę handlu narkotykami na terenie powiatu szamotulskiego. W ramach prowadzonych czynności operacyjnych, w ubiegłym roku natrafili na trop 22-letniego mieszkańca Szamotuł. W listopadzie mężczyzna usłyszał zarzut handlu narkotykami. Z zebranych materiałów dowodowych wynikało, iż w wielu transakcjach mężczyzna sprzedawał marihuanę oraz „kryształ”. 

W sprawie wszczęto prokuratorskie śledztwo. Wobec Szamotulanina prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju.

- Reklama -

Sprawa jest jednak rozwojowa. Policjanci i prokurator nie poprzestali na zebranych w ramach śledztwa dowodach i analizowali wszelką zebraną dokumentację. W styczniu tego roku, wspólnie z funkcjonariuszem zajmującym się przestępczością nieletnich z Szamotuł udało się ustalić, iż 22-latek może mieć związek ze sprzedażą narkotyków nieletnim. Z ustaleń wynika, iż najprawdopodobniej od sierpnia 2020 roku do stycznia 2021 roku wielokrotnie sprzedał marihuanę oraz „kryształ” 15-latkowi.

W związku z powyższym, na wniosek prokuratora, w dniu 18 stycznia br., kryminalni zatrzymali 22-latka. Mężczyzna usłyszał zarzut sprzedaży narkotyków małoletniemu. Czyn taki jest zbrodnią, a więc przestępstwem, za które grozi kara więzienia na czas nie krótszy niż okres 3 lat. Podejrzanemu może grozić nawet 15 lat pozbawienia wolności. W związku z powyższym, wydano postanowienie o uchyleniu wcześniej zastosowanych wolnościowych środków zapobiegawczych. Na wniosek Policji i prokuratury, Sąd zadecydował, iż mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

W sprawie tej toczy się śledztwo. Policjanci nie wykluczają kolejnych zarzutów.

Mając na uwadze powyższą sytuację, policjanci apelują do rodziców o szczególną czujność w kwestii obserwowania swoich dzieci. Zdarza się, że nieletni eksperymentują z papierosami, alkoholem, narkotykami czy dopalaczami. Takie doświadczenia mogą być dla młodych ludzi bardzo niebezpieczne. Właśnie dlatego, opiekunowie powinni zwracać szczególną uwagę na podejrzane zachowania swoich dzieci. Policja przypomina również, że w polskim prawie karana jest nie tylko sprzedaż narkotyków czy dopalaczy, ale również ich posiadanie, co może wiązać się również z konsekwencjami prawnymi dla nieletnich.

Źródłopolicja.pl

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe