- Reklama -
16.3 C
Szamotuły
środa, 24 lipca, 2024
Reklama

Powiat. Większość pracowników i mieszkańców DPS-ów zaszczepiła się przeciwko COVID-19

W pierwszych etapach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 szczepili się m.in. pracownicy i mieszkańcy domów pomocy społecznej. Osoby  niepełnosprawne, przebywające w DPS-ach są bowiem jedną z grup najbardziej narażonych na zakażenie koronawirusem.

W DPS w Chojnie do szczepień zgłosiło się 30 z 44 osób zatrudnionych w tej placówce, natomiast w DPS w Nowej Wsi – 44 z 51 pracowników. Dotąd zaszczepiono 39 osób spośród personelu DPS Nowa Wieś oraz wszystkich zgłoszonych do szczepień pracowników DPS w Chojnie. Szczepienia dla personelu domów, odbywające się pomiędzy 14 a 19 stycznia, realizował SP ZOZ w Szamotułach, który został wyznaczony przez Narodowy Fundusz Zdrowia do prowadzenia szczepień ochronnych przeciwko COVID-19 dla osób uprawnionych do szczepień w ramach Narodowego Programu Szczepień w etapie „0”.

- Reklama -

Szczepienia dla mieszkańców domów pomocy społecznej odbyły się 20 i 21 stycznia. W DPS w Nowej Wsi do szczepień zgłoszonych zostało 79 mieszkanek, w DPS w Chojnie – 63 mieszkańców. Wszystkie zgłoszone osoby otrzymały pierwszą dawkę szczepionki. Mieszkańcy domów pomocy społecznej w celu zaszczepienia nie musieli opuszczać placówek. Przychodnia Lekarska „Esculap” opiekująca się domami w ramach podstawowej opieki zdrowotnej, zorganizowała dla nich mobilny punkt szczepień. Dyrektorzy domów podkreślają, że dzięki zaangażowaniu dr Urszuli Paralusz z Przychodni „Esculap”, akcja szczepień w DPS odbyła się bardzo sprawnie i profesjonalnie

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe