Święto Niepodległości w Szamotułach [ZDJĘCIA]

0
fot. Powiat Szamotulski

Wprawdzie władze miasta nie przygotowały w tym roku oficjalnych obchodów, ale szamotulanie mogli uczcić 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w bazylice mniejszej. Miłą niespodziankę przygotowali również Obywatele Szamotuł.

W Bazylice pw. Matki Bożej Pocieszenia i św. Stanisława Biskupa w Szamotułach odprawiona została msza św. w intencji Ojczyzny. Po jej zakończeniu poczty sztandarowe, delegacje władz, związków i organizacji, a także zgromadzeni na nabożeństwie mieszkańcy przemaszerowali pod pobliski pomnik. Tam uroczyście odśpiewano hymn, złożono wieńce i zapalono znicze.

fot. Powiat Szamotulski
« 1 z 2 »

Również Obywatele Szamotuł upamiętnili 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości zapalając symboliczny znicz na Ranku. Miłą niespodzianką dla mieszkańców był poczęstunek rogalami świętomarcińskimi.

O godzinie 8:00 przed budynkiem Komendy Powiatowej PSP w Szamotułach odbył się uroczysty apel z okazji obchodów 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przy dźwiękach hymnu państwowego dokonano uroczystego podniesienia flagi państwowej oraz odczytano list okolicznościowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadiera Leszka Suskiego.

fot. PSP Szamotuły – st. sekc. Bartłomiej Kosicki
Zobacz więcej: