- Reklama -
5 C
Szamotuły
sobota, 24 lutego, 2024

Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko najlepsze w Polsce

W opublikowanym w listopadzie przez Polski Związek Jeździecki rankingu we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego za rok 2018 Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko zdobyło pierwsze miejsce. Na swoim koncie w tym roku Stowarzyszenie ma także brązowy medal Pucharu Polski WKKW w kategorii klubowej.

To wspaniały sukces Stowarzyszenia, który jest efektem znakomitych wyników jeźdźców, startujących w barwach Baborówka.

- Reklama -

Paweł Warszawski po raz kolejny (nieprzerwanie od ponad 10 lat) został powołany do kadry narodowej WKKW, reprezentując Baborówko w kategorii seniorów. Do największych sukcesów zawodnika w minionym sezonie można zaliczyć m.in. trzecie miejsce w silnie obsadzonym konkursie CIC3* na międzynarodowych zawodach Baborówko Horse Sale Show czy drugie miejsce w konkursie CIC2* podczas międzynarodowych zawodów w Sopocie — oba z koniem Aristo A-Z. Pozostałe młodsze konie pozostające w treningu Pawła Warszawskiego także odnotowały kilka sukcesów na międzynarodowych arenach, np. pierwsze miejsce Lucindy Ex Ani 4 w konkursie CIC1* podczas zawodów w Sopocie czy drugie miejsce Frontiery w konkursie CIC1* podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko. Dobre wyniki zawodnika w konkursach eliminacyjnych Pucharu Polski WKKW przez cały sezon dały Warszawskiemu także brązowy  medal i trzecie miejsce indywidualnie w finale Pucharu, a także trzecie miejsce w rankingu PZJ WKKW za sezon 2018. Paweł Warszawski rywalizację w tym roku rozpoczął od zawodów halowych, zwyciężając w Wechta Eventing Tour podczas Cavaliady Warszawa 2018. W Halowym Pucharze Polski WKKW za sezon 2017/18 zawodnik zdobył brązowy medal.

Barwy Baborówka od tego roku w kategorii młodych jeźdźców reprezentuje Małgorzata Cybulska, która również została powołana do kadry narodowej. Ten sezon amazonka może zaliczyć do bardzo intensywnych, bo jej plany startowe do września 2019 roku muszą uwzględniać także edukację w szkole Westfälische Reit-und Fahrschule w Münster w Niemczech. Mimo napiętego grafiku, Małgorzata Cybulska zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Młodych Jeźdźców, a także zajęła dobre 21 miejsce w Mistrzostwach Europy Młodych Jeźdźców w Fontainebleau we Francji. Z koniem Chenaro 2 zaliczyła także udany debiut w konkursie CCI3* podczas zawodów w Strzegomiu, zdobywając tym startem kwalifikację do Mistrzostw Europy WKKW Seniorów 2019. Amazonka zajęła wysokie 6 miejsce w łącznym rankingu PZJ WKKW za rok 2018, zwyciężając jednocześnie w kategorii Młodych Jeźdźców.

Do połowy sezonu punkty dla Baborówka zbierała Julia Elzanowska, która w czerwcu tego roku rozstała się ze swoimi końmi, żeby rozpocząć studia w Mediolanie. Amazonka zajmuje 37 miejsce w łącznym rankingu WKKW za rok 2018.

Miniony sezon do bardzo udanych może także zaliczyć Gabriela Kozłowska, która trenuje pod okiem Pawła Warszawskiego. Amazonka w tym roku zdobyła złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii dużych koni z Dinin Chosen oraz srebrny medal w kategorii kuców z Korsyką. Dzięki udanemu startowi podczas zawodów w Strzegomu, Gabriela Kozłowska zdobyła kwalifikację do Mistrzostw Europy 2019. Amazonka uplasowała się także na drugim miejscu w Pucharze Polski WKKW 2018 w kategorii juniorów młodszych. Gabriela zajęła 3 miejsce indywidualnie w rankingu juniorów WKKW za rok 2018 oraz 2 miejsce w rankingu WKKW kuców za rok 2018.

Pierwsze miejsce Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko w rankingu klubowym w kategorii WKKW za 2018 rok to sukces drużynowy, który pokazuje, że klub rozwija się sportowo zarówno jako zespół, jak i indywidualnie.

Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko jest współorganizatorem międzynarodowych zawodów WKKW, a ich poziom organizacyjny i sportowy rośnie z roku na rok. Festiwal Jeździecki Baborówko w tym roku został zorganizowany z rekordową w historii polskiego WKKW pulą nagród finansowych, co włączyło imprezę w grono siedmiu najwyżej dotowanych zawodów WKKW na świecie. W Baborówku podczas Festiwalu rywalizowali jeźdźcy i amazonki z pierwszej setki światowego rankingu, w tym aktualny lider rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej — Oliver Townend z Wielkiej Brytanii.

Stowarzyszenie od trzech lat organizuje innowacyjne na polskim rynku koni wydarzenie pod nazwą Baborówko Horse Sale Show. W jego ramach zawody połączone są z aukcją koni sportowych z predyspozycjami do WKKW i skoków przez przeszkody. Taka formuła wydarzenia ma służyć promocji polskich koni wśród polskich i zagranicznych zawodników oraz rozwojowi polskiego rynku koni.

Stowarzyszenie poprzez organizowane zawody promuje jeździectwo także wśród szerokiej publiczności. W program wydarzeń wpisane są jeździeckie pokazy oraz występy promujące lokalne dziedzictwo kulturowe, a dla najmłodszych przygotowywana jest dodatkowa specjalna strefa, w której dzieci mogą m.in. spróbować swoich sił w siodle.

Barwy Baborówka reprezentują także zawodnicy w ujeżdżeniu oraz w woltyżerce, a Stowarzyszenie jest także organizatorem krajowych zawodów w tych konkurencjach.

Gabriela Kozłowska, fot. M&R Photo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe