- Reklama -
-2.5 C
Szamotuły
sobota, 3 grudnia, 2022

Społeczność ZS nr 2 w Szamotułach wspólnie wokół barw narodowych.

Z okazji święta Konstytucji 3 maja 1791 r. w Zespole Szkół nr 2 w Szamotułach odbywały się zajęcia zdalne, które przybliżały ich genezę i znaczenie 2 i 3 maja.

Uczennice i uczniowie brali udział w zajęciach edukacyjnych on-line. Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe udostępniło wykład z cyklu Labirynty sztuki, gdzie dr Hubert Bilewicz rozszyfrowywał ukryte w dziele Jana Matejki treści i pokazywał jak sztuka przeplata się z polityką.

W czasie lekcji z nauczycielami historii omówione zostało znaczenie pierwszej polskiej konstytucji (druga na świecie po amerykańskiej z 1787r).

- Reklama -

Decyzją Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej  z 6 kwietnia 1990 roku przywrócono 3 maja jako święto państwowe ku czci Konstytucji 3 Maja uchwalonej przez Sejm Czteroletni zw. Wielkim.

Najmłodszym ze świąt majowych jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony 2 maja, a ustanowiony 20 lutego 2004 roku. Dla upamiętnienia tego dnia uczennice i uczniowie szkoły własnoręcznie wykonali kokardy w barwach narodowych. Ich dzieła można podziwiać w galerii zdjęć.

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe