- Reklama -
4.4 C
Szamotuły
piątek, 3 lutego, 2023

Pniewy. Motocyklista bez uprawnień uciekał przed policjantami [NAGRANIE]

W sobotę policjanci prowadzili pościg za kierowcą motocykla, który zignorował policyjny sygnał do zatrzymania się.

-Wczoraj około godziny 21.40 w Pniewach, na ul. Lwóweckiej policjanci szamotulskiej drogówki zauważyli kierującego motocyklem, który zawrócił w miejscu niedozwolonym. Funkcjonariusze zawrócili i pojechali za motocyklistą, który przyspieszył i wyprzedził inny samochód na przejściu dla pieszych. Policjanci dali więc mężczyźnie sygnał do zatrzymania pojazdu, który motocyklista zignorował – informuje mł. asp. Sandra Chuda, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

W trakcie pościgu motocyklista znacznie przekraczał dozwoloną prędkość oraz przejechał na czerwonym świetle. Na ul. Dworcowej, na łuku drogi wypadł z drogi, po czym spadł z motocykla.

- Reklama -

-Policjanci udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwali na miejsce Pogotowie Ratunkowe. Motocyklista doznał obrażeń, ale na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Okazało się, że motocyklem kierował 26-letni mieszkaniec Pniew. Mężczyzna był trzeźwy. Przyznał policjantom, iż uciekał gdyż nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem – informuje mł. asp. Sandra Chuda.

Policjanci z Pniew prowadzą postępowanie w sprawie przestępstwa polegającego na niezatrzymaniu się do kontroli drogowej oraz w sprawie wykroczeń (kierowania motocyklem bez uprawnień, niedostosowania do linii podwójnej ciągłej, wyprzedzania na przejściu dla pieszych, przekroczenia prędkości na terenie zabudowanym o 68 km/h oraz niedostosowania do sygnalizacji świetlnej).

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe