9.9 C
Szamotuły
czwartek, 25 kwietnia, 2024

Sparta Szamotuły przegrała na boisku 1:7, ale awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski

Sparta Szamotuły rozegrała 1 września mecz 1/36 Regionalnego Pucharu Polski.

Drużyna z Szamotuł wyjechała do Obornik, by zmierzyć się z tamtejszą Spartą. Niestety szamotulanie po dobrym początku – pierwszą bramkę spotkania i jedyną dla Sparty Szamotuły zdobył w 7 minucie Damian Cudaszewski – oddali pole rywalom. Piłkarze Sparty Oborniki wyszli na prowadzenie jeszcze przed przerwą, trafiając do bramki w 28 i 29 minucie. Po przerwie było jeszcze gorzej. Szamotulanie byli tylko tłem dla dobrze grających rywali i spotkanie zakończyło się wynikiem 1:7.

Zawodnicy oraz trener Miłosz Kluza zdążyli się już pogodzić z odpadnięciem z turnieju, jednak nadeszła niespodziewana wiadomość. Okazało się, że w środowym meczu w zespole gospodarzy nie powinien wystąpić Mikołaj Lis, który zdobył jedną z bramek. Sparta Szamotuły wygrała walkowerem i zagra w 1/16 finału.