- Reklama -
14.1 C
Szamotuły
wtorek, 27 września, 2022

Kaźmierz. Z ciężarówki wylewała się nieznana substancja. Interweniowała grupa chemiczna

Wczoraj jeden z kaźmierskich urzędników zawiadomił służby, że na placu przy ul. Leśnej w Kaźmierzu stoi zaparkowany samochód ciężarowy z naczepą, z której wylewa się substancja niewiadomego pochodzenia.

Na miejscu pracowali policjanci, strażacy ze specjalną jednostką chemiczną oraz przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Po otwarciu naczepy okazało się, iż znajdują się tam metalowe beczki oraz pojemniki typu mauser z substancjami chemicznymi niewiadomego pochodzenia. Wykonano oględziny oraz pobrano próbki do badań.

-Z ustaleń wynikało, iż samochód został zaparkowany w tym miejscu z uwagi na awarię. Po konsultacji z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska, zestaw został przekazany właścicielce pojazdu, która została zobowiązana do usunięcia oraz zutylizowania przewożonego towaru w najbliższym czasie. Materiały zebrane w sprawie powyższego zdarzenia zostaną włączone do postępowania, które tutejsza jednostka prowadzi w związku z nielegalnymi odpadami, które zostały ujawnione na terenie Kaźmierza w dniu 9 sierpnia. Będziemy sprawdzali czy sprawy mają ze sobą związek – informuje mł. asp. Sandra Chuda, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

- Reklama -

Przypomnijmy, że w sierpniu na terenie gminy Kaźmierz odkryto nielegalne składowisko niebezpiecznych odpadów.

Obserwuj Nas:

15,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe