- Reklama -
3 C
Szamotuły
poniedziałek, 30 stycznia, 2023

Seria kradzieży na terenie Szamotuł. Policjanci przypominają o prawidłowym zabezpieczaniu mienia

O tym, że powinno się dobrze zabezpieczyć swoje mienie, mogły się przekonać osoby, które zostały w ostatnim czasie okradzione w Szamotułach. Początkowo nieznany sprawca wykorzystywał fakt, iż pokrzywdzeni nie zakluczyli samochodów czy garażu. Podejrzany o dokonanie kradzieży wpadł jednak w ręce kryminalnych, a skradzione mienie zostało odzyskane. W ubiegłym tygodniu słyszał zarzuty. Grozi mu więzienie.

W ubiegłym tygodniu (8 lutego) w godzinach porannych, policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży, do której doszło przy jednym z szamotulskich marketów. Z ustaleń wynikało, iż nieznany sprawca wykorzystał nieuwagę pokrzywdzonego i z niezakluczonej kabiny samochodu ciężarowego ukradł telefon oraz portfel wraz z dokumentami i kartą bankomatową. W czasie zdarzenia, zgłaszający nie pozostawił samochodu całkowicie bez nadzoru. Przebywał na naczepie pojazdu.  Chwila nieuwagi wystarczyła jednak, aby ktoś go okradł.

Szamotulscy kryminalni, tego samego dnia ustalili podejrzanego o dokonanie kradzieży. Był nim 32-letni szamotulanin znany miejscowym stróżom prawa z wcześniejszych kradzieży. Mundurowi odzyskali skradziony telefon oraz dokumenty.

- Reklama -

32-latek został zatrzymany i trafił do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych.

Policjanci ustalili też, iż mężczyzna może mieć na sumieniu więcej podobnych przestępstw. Okazało się, iż najprawdopodobniej, na początku lutego mężczyzna ukradł z niezabezpieczonego samochodu, plecak, w którym znajdowały się m. in. dokumenty, a z niezakluczonego garażu mikroskop oraz maszynę do pisania. Do wszystkich zdarzeń doszło na terenie Szamotuł.

Podejrzany usłyszał zarzuty kradzieży oraz usunięcia dokumentu. Przyznał się do zarzucanych czynów. Prokurator zastosował wobec 32-latka dozór policyjny.

Postępowanie w sprawie jest w toku. Za pierwsze przestępstwo polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia, za drugie do dwóch lat.

POLICJA PRZESTRZEGA !

Mając na uwadze niniejszy przypadek, policja apeluje do mieszkańców, aby zadbali o swoje mienie i dobrze je zabezpieczali. Jak widać, nawet chwilowe pozostawienie samochodu bez zakluczenia może skusić nieuczciwą osobę. Właśnie dlatego warto poświęcić chwilę na dobre zamknięcie pojazdu. Warto też zapamiętać, aby w samochodzie nie pozostawiać wartościowych przedmiotów. Jeśli złodziej zauważy takie przedmioty w samochodzie, nawet zakluczone drzwi mogą go nie powstrzymać.

Źródłopolicja.pl

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe