- Reklama -
1.5 C
Szamotuły
wtorek, 28 marca, 2023

Seniorze, uważaj na oszustów!

800 zł. straciła mieszkanka Pniew. 88-latka wpuściła do swojego domu obcą kobietę. Przestrzegamy seniorów przed wpuszczaniem do domu nieznajomych osób.

Wczoraj (18.07.2017 r.) policjanci z Pniew otrzymali zawiadomienie o kradzieży, do której doszło na terenie miasta. Z ustaleń wynikało, iż jedna kobieta (z dużą torbą podróżną w czarnym kolorze, w wieku około 50-55 lat, ubrana w spodnie i bluzę w jasnym kolorze oraz w jasną czapkę z daszkiem) weszła pod pretekstem sprzedaży kurtki do mieszkania 88-latki. Po chwili rozmowy nieznana kobieta wykorzystując nieuwagę seniorki z jej portfela skradła pieniądze w kwocie 800 zł. Sprawę prowadzą policjanci z Pniew. Apelujemy do osób mogących pomóc w ustaleniu sprawcy o kontakt z niniejszym Komisariatem Policji.

- Reklama -

Oszuści często przychodzą do domów seniorów pod pretekstem sprzedaży różnych przedmiotów. Często, gdy widza brak zainteresowania kupnem oferowanych przez nich rzeczy próbują dostać się do domu pod innym pretekstem (np. napicia się wody, skorzystania z telefonu, skorzystania z toalety). Wówczas wystarczy tylko chwila nieuwagi, aby złodzieje znaleźli pozornie dobrze ukryte pieniądze lub wartościowe przedmioty.

Apelujemy do seniorów, aby pod żadnym pretekstem nie wpuszczali do domów nieznajomych osób.

Seniorze, aby nie stać się ofiarą przestępstwa koniecznie zachowaj środki ostrożności:

Pamiętaj, że nie należy wpuszczać do domu osób, których nie znasz! Jeśli osoba wzbudzi w Tobie jakiekolwiek podejrzenie powiadom Policję!
Nie bój się sprawdzić tożsamości osoby, która Cię odwiedza. Poproś ją o dowód osobisty. Nie masz obowiązku wpuszczać do domu obcego. Postaraj się zapamiętać jej dane żeby w razie potrzeby podać je policji.
Jeżeli wydaje Ci się, że ktoś próbuje Cię oszukać niezwłocznie zadzwoń na Policję! (bezpłatny numer alarmowy 997 albo, jeżeli korzystasz z telefonu komórkowego numer 112). Przedstaw dokładnie sytuację policjantowi, który odbierze. Dzięki temu funkcjonariusze będą mogli sprawnie podjąć działania, aby Ci pomóc.
Poproś rodzinę, aby wyposażyli Twoje drzwi w wizjer, dzięki czemu nie będziesz musiał nawet otwierać drzwi żeby zobaczyć, kto za nimi stoi. Przydatny może się też okazać łańcuszek stanowiący blokadę drzwi.
Nie trzymaj dużych sum pieniędzy w domu, bezpieczniej będzie przechowywać je na koncie bankowym. Złodzieje potrafią doskonale rozpracować „genialne” skrytki w naszych domach.

KPP w Szamotułach

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe