- Reklama -
8.7 C
Szamotuły
czwartek, 22 lutego, 2024

Kuriozalna sytuacja w Szamotułach. Lekarz LPR skakał przez bramę, bo nie było klucza!

We wtorek, tuż po godzinie 11 śmigłowiec LPR wylądował na lądowisku przy ulicy Szczuczyńskiej w Szamotułach. Lekarz przyleciał do 91-letniej kobiety z udarem.

Jak informuje portal kontakt24.tvn24.pl, tuż po lądowaniu okazało się jednak, że brama jest zamknięta, lekarz i towarzyszący mu ratownik nie mogli opuścić ogrodzonego terenu. – Brama była zamknięta, lekarz musiał ją przeskoczyć. Niestety nie udało się zlokalizować klucza – wyjaśnił dyżurny komendy powiatowej straży pożarnej w Szamotułach.

- Reklama -

Strażacy skontaktowali się ze szpitalem, ten jednak odpowiedział, że nie ma możliwości dowiezienia klucza na miejsce. Strażacy transportujący kobietę i lekarza, musieli udać się po klucze do szpitala i ostatecznie otworzyli bramę. Kobietę udało się przetransportować do szpitala w Poznaniu.

Aktualizacja:

Dyrektor SP ZOZ w Szamotułach poinformował TVN: „Niestety, z lądowiska skorzystano wbrew obowiązującym procedurom, tzn. nie powiadomiono właściciela lądowiska o lądowaniu helikoptera. Z oczywistych względów teren lądowiska przy ulicy Zamkowej jest zamknięty i niedostępny dla osób postronnych. Zgodnie z Instrukcją Operacyjną Lądowiska, zatwierdzoną przez Urząd Lotnictwa Cywilnego oraz Polską Agencję Żeglugi Powietrznej, informacje o planowanym wykorzystaniu lądowiska winny być przekazane telefonicznie Szpitalnemu Oddziałowi Ratunkowemu SP ZOZ. Tak się w tym przypadku nie stało”.

 

  1. Scena jak z filmów Barei. Życzę innym ciężko poszkodowanym na terenie powiatu szamotulskiego wytrwałości w oczekiwaniu na klucz!!! Sytuacja jest stabilna, proszę się rozejść.

  2. KONTYNUACJA TEJ HISTORII to dopiero absurd szpital na szwajcarskiej zmusza rodzinę do przewiezienia chorej swoim transportem twierdząc, iż nie ma podstaw do wypisania transportu medycznego. Zgodnie z rozumowaniem lekarki transport medyczny nie przysługuje osobie lat 91 po dwóch udarach i niewidzącej ponieważ
    ” zrobiła pięć kroków na po szpitalnym korytarzu” chyba od razu powinnam karawan zamówić😞

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe