- Reklama -
2.5 C
Szamotuły
poniedziałek, 28 listopada, 2022

Ruszyła policyjna akcja „Pomachaj kierowcy”

Policjanci z Wielkopolski prowadzą nietypową akcję, dzięki której piesi i kierowcy mają zwracać na siebie większą uwagę. Na czym polegają działania pod nazwą Pomachaj kierowcy?

Akcja „Pomachaj kierowcy” prowadzona będzie w każdy poniedziałek o jednakowej godzinie. Jej istotą jest, by zarówno kierowca pojazdu oraz pieszy w rejonie przejść dla pieszych nawiązali ze sobą kontakt wzrokowy. Gest w postaci pomachania ręką do kierowcy, a także nawiązanie z nim kontaktu wzrokowego, może wpłynąć na bezpieczne przejście przez jezdnię.

Działania profilaktyczne będą polegały na obecności policjantów w rejonie najczęściej uczęszczanych przejść dla pieszych, zwłaszcza w rejonie szkół. Funkcjonariusze będą zachęcać pieszych, przede wszystkim dzieci do pomachania kierowcy, nawiązania z nim kontaktu wzrokowego. Następnie wspólnie będą przechodzić przez jezdnię – informuje Izabela Czerwińska z wielkopolskiej policji.

- Reklama -

Policja apeluje do kierowców o przyłączenia się do akcji: nawiązanie kontaktu wzrokowego i pomachanie do pieszego, który znajduje się w rejonie przejścia dla pieszych. Gest ten może spowodować, że niechroniony uczestnik ruchu drogowego upewni się wówczas, że jest widoczny dla kierowcy i w bezpieczny sposób przekroczy jezdnię.

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe