- Reklama -
-4.5 C
Szamotuły
niedziela, 5 lutego, 2023

Radni wizytują szkoły po remontach

W środę odbyło się wyjazdowe posiedzenie Komisji Oświaty i Kultury. Przewodniczący komisji Bartłomiej Idkowiak zdecydował, że komisja uda się na wizytację 3 szkół: Gimnazjum nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 3. Wśród wizytujących byli również obecni: dyrektor ZEAS Maciej Adamski i Przewodnicząca ZNP Mirosława Kałużyńska.

Dyrektor Gimnazjum nr 1 Tomasz Runowski szeroko omówił kwestię przedsięwzięć wymuszonych przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Szkoła stała przed bardzo poważnym i kosztownym dylematem dostosowania się do wymogów bezpieczeństwa. Trudna kwestia została podczas wakacji rozwiązana optymalnym kosztem i uczniowie mogą czuć się bezpiecznie. Zainstalowano system bezpieczeństwa zaakceptowany przez Wojewódzką Komendę Straży Pożarnej w Poznaniu. Dzięki drobniejszym pracom remontowym szkoła odzyskała blask i świeżość.

- Reklama -

Kolejna placówka – Szkoła Podstawowa nr 2 wciąż pięknieje. Największe wrażenie na radnych zrobiły pomieszczenia przygotowane dla przedszkolaków. Jest kolorowo i niezwykle przyjemnie. Pastelowe kolory ścian harmonizują z estetycznymi meblami i sprzętem. Zarówno dla przedszkolaków jak i uczniów działa czysta i funkcjonalna kuchnia. Dyrektor Małgorzata Jagiełłowicz może żywić przekonanie, że szkoła z estetycznymi i funkcjonalnymi klasami i odnowionym, pokrytym delikatną wykładziną boiskiem cieszy uczniów i będzie liczącą się placówką dla wybierających przedszkole czy szkołę. Potwierdza to nabór.

Ostatnią wizytowaną szkołą była Szkoła Podstawowa nr 3. W „trójce” bardzo wiele zostało zrobionych tzw. prac drobnych i jak akcentowała dyrektor Krystyna Tecław-Dziubek, te prace wykonane zostały własnym sumptem przy udziale pracowników gospodarczych. Najważniejsze jednak zadanie, wykonane podczas wakacji to sala gimnastyczna, która lśni i pachnie świeżością. Wymieniono wszystkie elementy drewniane (drabinki, ławki) i inne sprzęty. Wycyklinowany został również parkiet. Wszystko sprawia wrażenie nowości. To ostatnie zadanie wykonała już profesjonalna firma. Tak poważne zadanie jest powodem do zasłużonej satysfakcji, podnosi atrakcyjność szkoły i zachęci z pewnością uczniów do większej aktywności fizycznej.

Zdjęcia i teks: szamotuły.pl; Andrzej Franke

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe