- Reklama -
25.1 C
Szamotuły
wtorek, 16 lipca, 2024
Reklama

Przedwyborcze starcie Joanny Gzyl i Piotra Michalaka. W piątek odbędzie się debata wyborcza

W piątek o godzinie 18.00 w auli Zespołu Szkół nr 3 w Szamotułach odbędzie się debata wyborcza kandydatów na Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły.

Aktualizacja: piątkowa debata prawdopodobnie się nie odbędzie, ponieważ wycofał się z niej Piotr Michalak. Wcześniej przystałem na udział w piątkowej debacie organizowanej przez komitet Joanny Gzyl, jak już wczoraj pisałem, tylko ze względu na szacunek dla Państwa. Zaproponowany przez J.Gzyl ograniczony sposób Waszego udziału, czyli brak możliwości bezpośredniego zadawania pytań i losowanie tylko trzech z Waszych pytań zapisanych na kartce, dyskwalifikuje to przedsięwzięcie. Nieprawdziwa próba obrony tej sytuacji przez kandydatkę, jakoby to była nasza propozycja, daje jej świadectwo i będzie miała finał w sądzie – poinformował kandydat na swoim fanpage. (…)W związku z powyższym nie wezmę udziału w piątkowej niby debacie.

We wtorek komitet Joanny Gzyl zaprosił Piotra Michalaka na przedwyborczą debatę. Dzisiaj Piotr Michalak poinformował, że zaproszenie przyjmuje. Debata będzie nietypowa, bo organizowana z inicjatywy jednego z komitetów wyborczych, co może budzić wątpliwości co do jej bezstronności. Jak zapewniła nas jednak Joanna Gzyl, debata ma być całkowicie niezależna. Jej przebieg ustaliły oba komitety.

- Reklama -

Cieszę się na spotkanie z Panią Joanną Gzyl i z Państwem.
Mam nadzieję, że na naszej stronie także będziecie mogli Państwo zobaczyć tę debatę. Niestety będzie ona dość specyficzna, bowiem formuła organizacji jest niespotykana. Organizuje ją komitet wyborczy kandydatki, co nie powinno mieć miejsca (powinien to zrobić niezależny, obiektywny podmiot jak np. dawniej szamotulskie redakcje).
W tych okolicznościach niestety nie będziemy odpowiadać wspólnie na te same pytania 🙁 lecz wzajemnie będziemy sobie zadawać pytania w kilku blokach tematycznych. Trudno więc będzie nas porównać jeśli pytania będą innej treści. Nie będzie też bezpośrednich pytań od publiczności 🙁 tylko będziecie mogli Państwo napisać pytania i tylko trzy z nich dla każdego kandydata zostaną wylosowane. Niestety takie standardy organizatorów, do których się dopasowuję z szacunku dla zainteresowanych „debatą”
– poinformował Piotr Michalak.

Transmisję z debaty ma zapewnić organizator. Można również udać się osobiście do auli Zespołu Szkół nr 3.

Aktualizacja:

Na słowa Piotra Michalaka odpowiedziała Joanna Gzyl:

Szanowny Panie Piotrze Michalak, w odpowiedzi na Pana post (nadal nie mogę ustosunkować się do Pana odpowiedzi na Pana profilu) informuję, że przystałam na warunki debaty, przedstawione mi na spotkaniu z Panem w dniu dzisiejszym.
W komentarzu załączam Pana propozycję przebiegu debaty. Jednocześnie chciałabym dodać, że debatę poprowadzi dwóch moderatorów oraz, że pytania od publiczności będą możliwe. Tak jak ustalaliśmy dziś wspólnie na spotkaniu.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe