- Reklama -
22.7 C
Szamotuły
piątek, 12 lipca, 2024
Reklama

Kolejny „śmieciarz” namierzony i ukarany przez szamotulskich strażników miejskich

Straż Miejska w Szamotułach ma na koncie kolejny sukces w walce z osobami, które nielegalnie pozbywają się odpadów.

29 marca około godz. 6.00 mieszkaniec Szamotuł postanowił pozbyć się odpadów komunalnych oraz telewizora zostawiając śmieci przy pojemnikach na surowce wtórne, bezpośrednio na ziemi. Taki sposób pozbywania się „problemu” po uporządkowaniu swojej posesji jest oczywiście nielegalny.

Sprawą zajęli się strażnicy miejscy, którzy mieli ułatwione zadanie, ponieważ działania śmieciarza zarejestrowała kamera.

- Reklama -

Strażnicy miejscy ustalili, że sprawcą podrzucenia śmieci był mieszkaniec Szamotuł, który przy okazji porządkowania swojej posesji (położonej w pewnej odległości od miejsca dokonania „haniebnego czynu”) postanowił nielegalnie pozbyć się zbędnych rzeczy. Poznanie sprawcy zajęło kilka dni, bo bus, który posłużył do przewozu odpadów, nie miał aktualnych tablic rejestracyjnych – informuje Urząd Miasta i Gminy.

Mężczyznę ukarano mandatami karnymi w wysokości 700 zł.

Apel straży miejskiej

Straż Miejska apeluje do mieszkańców o sygnały dotyczące podobnych wykroczeń. Prosi o anonimowe przekazywanie wiadomości na adres e-mail [email protected], pod bezpłatnym alarmowym telefonem 986 lub pod numerem komórkowym 694036118.

fot. UMiG Szamotuły

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe