- Reklama -
5.2 C
Szamotuły
poniedziałek, 11 grudnia, 2023

Przedszkolaki odwiedziły policjantów

Policjantów z Szamotuł odwiedziła grupa przedszkolaków z Bytynia. W trakcie wizyty w komendzie maluchy dowiedziały się jak bezpiecznie zachowywać się na ulicy oraz podczas kontaktu z nieznajomym. Największą atrakcją dla najmłodszych było obejrzenie policyjnego radiowozu.

W miniony piątek (23.03.2017), policjanci Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach gościli u siebie dzieci z przedszkola w Bytyniu. Mali goście dowiedzieli się czym zajmują się policjanci oraz w jaki sprzęt wyposażeni są idąc do służby.

W trakcie spotkania, szamotulscy policjanci przypomnieli dzieciom o bezpiecznym zachowaniu się na drodze, w samochodzie, a także podczas kontaktu z osobami nieznajomymi. Funkcjonariusze przedstawili maluchom kreskówkę profilaktyczną dotyczącą niebezpieczeństwa wynikającego z kontaktu z osobami obcymi oraz przypomnieli na jaki numer należy dzwonić kiedy potrzebujemy pomocy.

- Reklama -

Przedszkolaki doskonale radziły sobie z odpowiedziami na pytania policjantów.

Po profilaktycznej pogadance, dzieci miały okazję do obejrzenia z bliska policyjnych środków przymusu bezpośredniego. Ogromne zainteresowanie maluchów wzbudziły kajdanki oraz pałka służbowa. Na koniec wszyscy mali goście otrzymali na pamiątkę odcisk palca.

W trakcie wizyty dzieci miały też okazję do spaceru po budynku komendy Policji. Z wielkim zainteresowaniem zwiedziły „policyjny areszt”. O pracy w tym miejscu opowiedział im funkcjonariusz pełniący na co dzień służbę w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. Maluchy miały też okazję zobaczyć policyjny radiowóz, który cieszył się największym zainteresowaniem. Przedszkolaki z chęcią siadały za kiego kierownicą wyobrażając sobie siebie w roli policjantów.

Zakończenie spotkania „przypieczętował” dyżurny szamotulskiej komendy Policji, który podstemplował maluchom kartki z odciskami palców.

[Best_Wordpress_Gallery id=”62″ gal_title=”Przedszkolaki na komendzie”]

KPP w Szamotułach

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe