- Reklama -
0.8 C
Szamotuły
niedziela, 5 lutego, 2023

Pędzili przez wieś, stracili prawo jazdy

Wczoraj policjanci szamotulskiej drogówki zatrzymali dwa prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h. Jeden z kierujących pędząc przez miejscowość dodatkowo wyprzedzał na oznakowanym przejściu dla pieszych. Druga kierująca, która przekroczyła prędkość, dodatkowo jest podejrzewana o to, że znajdowała się pod wpływem alkoholu.


Wczoraj (26.03.2017 r.) policjanci z szamotulskiej drogówki pełnili służbę z użyciem wideo-rejestratora. Około godziny 8, w Grzebienisku, funkcjonariusze namierzyli samochód marki Honda Civic, którego kierujący wyprzedzał inny pojazd na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kierujący samochodem poruszał się z prędkością ponad 80 km/ h w miejscu, w którym obowiązywało ograniczenie do 30 km/h. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. Kierował nim 31-letni mieszkaniec Lubonia. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości oraz wyprzedzanie na przejściu dla pieszych policjanci nałożyli na mężczyznę mandat karny w wysokości 600 zł. Konto mężczyzny „wzbogaciło się” też o 20 punktów karnych.

Kolejna osoba, która przekroczyła dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h została zatrzymana do kontroli w Myszkowie. Około godziny 12, policjanci zarejestrowali prędkość pojazdu marki Jeep, którego kierująca poruszała się z prędkością ponad 100 km/h w miejscu, w którym obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Policjanci zatrzymali powyższy pojazd do kontroli. Kierowała nim 35-letnia mieszkanka Tarnowa Podgórnego. W trakcie kontroli policjanci wyczuli od kobiety woń alkoholu, w związku z powyższym sprawdzili stan jej trzeźwości. Kobieta miała około 0,28 promila alkoholu w organizmie. W związku z powyższym, wobec kobiety zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu. Kobieta jest podejrzewana o kierowanie samochodem w stanie po użyciu alkoholu oraz o przekroczenie dozwolonej prędkości.

- Reklama -

W związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h na terenie zabudowanym policjanci zatrzymali prawo jazdy zarówno kierującemu hondą jak i kierującej jeepem. Za powyższe wykroczenie kierujący stracą prawo jazdy na 3 miesiące.

KPP w Szamotułach 

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe