- Reklama -
15.7 C
Szamotuły
wtorek, 28 maja, 2024
Reklama

Przebudowane ulice oficjalnie otwarte

W piątek o godzinie 15:00 uroczyście otwarto ulice Felińskiego i Kolarską w Szamotułach.

Mieszkańcy mogą korzystać z nowej infrastruktury już od dłuższego czasu, jednak dopiero w piątek nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi.

- Reklama -

Wspólna inwestycja Powiatu Szamotulskiego oraz Miasta i Gminy Szamotuły, wsparta finansowo przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu, już teraz pozytywnie wpływa na rozładowanie ruchu samochodowego w Szamotułach. Nowa nawierzchnia, ronda oraz ciąg pieszo-rowerowy znacząco poprawiły bezpieczeństwo i komfort mieszkańców. Całkowita wartość zadania wyniosła ponad 4,3 mln złotych! W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz i duchowieństwa, mieszkańcy i wielu zaproszonych gości.

Przecięcia wstęgi dokonali Arcybiskup Stanisław Gądecki Metropolita Poznański, Siostra Janina Kierstan Matka Generalna Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, Tomasz Małyszka Zastępca Dyrektora Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, Józef Kwaśniewicz Starosta Szamotulski i Włodzimierz Kaczmarek Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły.

Red./Powiat Szamotulski

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe