- Reklama -
1.3 C
Szamotuły
niedziela, 16 stycznia, 2022

Pracownicy firmy Amica przyłączyli się do akcji bicia rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy

Polecamy

16 października podczas świętowania Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca pracownicy Grupy Amica przez 30 minut przeprowadzali RKO na fantomach, by pomóc w ogólnopolskim biciu rekordu. Budowanie społecznej świadomości i propagowanie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej to założenia tej corocznej akcji, organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca jest celebrowany w Amice już od kilku lat w wyjątkowy sposób – wspólnym treningiem i próbą pobicia rekordu w liczbie osób udzielających resuscytacji. Każdego roku gromadzi się coraz więcej ochotników, którzy gotowi są pochylić się nad fantomem i wykonać 5 serii ucisków i wdechów (30:2). Do tegorocznej edycji przyłączyło się ponad 100 pracowników Amica, co jest rekordem firmy, która wzięła udział w akcji już po raz trzeci.

Amica w szczególny sposób dba o bezpieczeństwo i higienę pracy. Wśród pracowników fabryki kuchni we Wronkach są specjalnie wyszkoleni ratownicy wydziałowi oraz druhny i druhowie z zakładowej jednostki OSP, którzy są zawsze gotowi udzielić pomocy poszkodowanym. Wszelkie działania koordynuje wyszkolona kadra pracowników z działu BHP, która podobnie jak WOŚP i jej lider Jurek Owsiak, widzi potrzebę budowania świadomości, wiedzy i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Obserwuj Nas:

12,700FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -