- Reklama -
0.3 C
Szamotuły
piątek, 3 grudnia, 2021

Szamotuły. Wiemy, gdzie pojawią się darmowe hotspoty Wi-Fi

Polecamy

O projekcie WiFi4EU pisaliśmy już kilka razy – polega on na zapewnieniu dostępu do bezpłatnego sygnału Wi-Fi w przestrzeniach publicznych. Szamotuły na realizację zadania otrzymały 15 tysięcy euro.

Prędkość bezpłatnego internetu nie będzie zawrotna – miasto na cały system przeznaczy łącze o przepustowości 30 Mb/s – ale pozwoli na swobodne przeglądanie stron. Sieć będzie funkcjonowała w paśmie 2,4GHz i 5GHz.

Z opublikowanej wczoraj dokumentacji dowiedzieliśmy się, gdzie zostaną zainstalowane punkty dostępu (AP).

  • Budynek A Urzędu Miasta i Gminy (Dworcowa 26) – pojawi się tu 6 access pointów wewnętrznych, które zasięgiem obejmą m.in. korytarze i salę konferencyjną.
  • Budynek D Urzędu Miasta i Gminy (Dworcowa 24) – 2 access pointy wewnętrzne, które zasięgiem obejmą korytarz na parterze oraz dwa pokoje na piętrze. Jeden access point zewnętrzny, dzięki któremu z sieci skorzystamy na parkingu za UMiG.
  • Jeden access point zainstalowany zostanie w Bibliotece Publicznej MiG (Rynek 10). Skorzystamy z niego jedynie w czytelni.
  • Budynek Ośrodka Pomocy Społecznej na Placu Sienkiewicza. 3 access pointy obejmą zasięgiem wnętrze budynku (m.in. korytarze). Pojawi się również jeden AP zewnętrzny, dzięki któremu z Wi-Fi skorzystamy w pobliskim parku.
- Reklama -

W projekcie pominięto więc lokalizacje zgłaszane przez mieszkańców tj. Park Zamkowy oraz Rynek i Park Jana III Sobieskiego, które mają zostać wkrótce zrewitalizowane. Trudno spodziewać się dużego zainteresowania dostępem do internetu w budynkach UMiG i MOPS-u, gdzie zainstalowana będzie większość access pointów. Termin uruchomienia usługi nie jest jeszcze znany.

  1. 30 Mb/s??? Nie ma szans żeby to w ogóle działało! To w UMIG nie ma Internetu, z resztą kto przyjdzie siedzieć na korytarzu żeby surfować po stronach… Jak to u nas, 60 tysięcy wyrzucone w błoto, ale widocznie o to chodzi… Po co wifi w parku jak można mieć w urzędzie?

  2. W normalnych miastach hotspoty robione są w takich miejscach żeby były dla ludzi, u nas w urzędach dla ..?

Comments are closed.

Obserwuj Nas:

12,200FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -