- Reklama -
21.1 C
Szamotuły
poniedziałek, 2 października, 2023

Pożar stodoły w Otorowie. W akcji kilkanaście zastępów

W środę, 14 grudnia po godzinie 19 doszło do dużego pożaru w gminie Szamotuły.

Na miejscu zdarzenia, w Otorowie, strażacy zastali drewnianą stodołę, która w całości była objęta ogniem, wewnątrz budynku znajdowała się słoma, zboże i sprzęt rolniczy, w pobliżu znajdowały się budynki mieszkalne.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań gaśniczych, podaniu trzech prądów gaśniczych w obronie na pobliskie budynki mieszkalne, podaniu pięciu prądów gaśniczych w natarciu na palącą się stodołę, dostarczaniu wody do miejsca pożaru z pobliskiego stawu, dogaszeniu pogorzeliska oraz sprawdzeniu kamerą termowizyjną w celu wykluczenia innych zarzewi ognia. Właściciel za pomocą ładowarki przystąpił do wywiezienia płodów rolnych na pobliskie pole, gdzie prowadzono dogaszanie – informuje ogn. Łukasz Kawka z PSP Szamotuły.

- Reklama -

Spaleniu uległa drewniana stodoła, słoma, zboże, sprzęt rolniczy oraz materiał na poszycie dachu. Uszkodzeniu uległa elewacja na sąsiednim budynku, płot oraz krzewy ozdobne. Straty oszacowano na ok. 250 tys. złotych. Uratowano mienie o wartości ok. 1 mln złotych.

W trwającej ponad 8 godzin akcji gaśniczej uczestniczyło 15 zastępów straży pożarnej, pogotowie energetyczne oraz policja.

Fot. OSP Przecław

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe