- Reklama -
1.9 C
Szamotuły
poniedziałek, 30 stycznia, 2023

Pożar auta w Szamotułach oraz dachowanie w gminie Pniewy

Do dwóch zdarzeń drogowych doszło we wtorek w powiecie szamotulskim.

O godz. 7.19 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o wypadku drogowym z udziałem samochodu osobowego i pojazdu ciężarowego na drodze wojewódzkiej nr 116 w miejscowości Karmin.

Do zdarzenia zadysponowano dwa wozy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, OSP Pniewy oraz policję.

- Reklama -

-Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który uderzył w pojazd ciężarowy, a następnie dachował. Kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem strażaków i znajdowali się w pobliżu. Samochód osobowy po dachowaniu znajdował się na pasie drogi, natomiast pojazd ciężarowy z naczepą znajdował się częściowo na drodze i poboczu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, postawieniu pojazdu na koła, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, przemieszczeniu pojazdu na pobocze drogi oraz pomocy policji w kierowaniu ruchem drogowym – informuje dyżurny PSP Szamotuły.

Na szczęście w zdarzeniu nikt poważnie nie ucierpiał.

Pożar auta w Szamotułach

28 grudnia o godz. 11.20 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o pożarze samochodu osobowego na drodze wojewódzkiej nr 185 w miejscowości Szamotuły.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG Szamotuły.

-Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który cały objęty był ogniem. Na miejscu była policja, która wstrzymała ruch na drodze. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na palący się pojazd oraz schłodzeniu karoserii – informuje PSP Szamotuły.

Również w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe