- Reklama -
17.5 C
Szamotuły
wtorek, 24 maja, 2022

Szamotuły. Aktualna sytuacja w szpitalu covidowym. Ponad połowa pacjentów to mieszkańcy powiatu szamotulskiego

Decyzją Wojewody Wielkopolskiego, od końca listopada br. oddziały Szpitala Powiatowego w Szamotułach pełnią funkcję obszarów covidowych. Obecnie ponad połowę pacjentów covidowych przebywających w placówce stanowią mieszkańcy powiatu szamotulskiego.

Od 10 grudnia SP ZOZ w Szamotułach posiada 103 łóżka dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem COVID-19, w tym 7 łóżek intensywnej terapii.

- Reklama -

Liczba hospitalizowanych pacjentów covidowych była najwyższa na początku grudnia (92 osoby). Na dzień 28 grudnia 2021 r. w Obszarze Covidowym znajduje się 61 osób, a 6 z nich wymaga wsparcia respiratorów.

Mieszkańcy powiatu szamotulskiego stanowią 57,38% wszystkich pacjentów covidowych przebywających obecnie w szpitalu.

Szamotulska lecznica przypomina, że mimo zawieszenia działalności oddziałów szpitalnych, bez zmian funkcjonują wszystkie poradnie specjalistyczne i pracownie, a także Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna oraz pogotowie ratunkowe.

- Reklama -
ŹródłoSP ZOZ
  1. Byłem z dzieckiem dwa tygodnie temu to babsko przy drzwiach powiedziało ze nie ma pogotowia i kazało jechać do obornik. I tak robią z ludzi debili co innego piszą a co innego jest jak się zajeździe i szuka pomocy.

    • No dokładnie, podpisuje się pod tym. Cerber przy drzwiach odsyła ludzi w potrzebie. Co jest grane w tej pseudo-lecznicy???

  2. Tragedia najgorsza placówka, placówka może nie najgorszy personel jakby wszyscy pracowali za karę.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

13,010FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe